Челси тръгна с победа, Коста откри головата си сметка в Премиършип 19.08 | 00:30

Лондончани обърнаха новака Бърнли с 3:1 като гости

Челси се поздрави с победа на старта на новия сезон в Премиършип. "Сините от Лондон" се наложиха с 3:1 като гости на новака Бърнли в мач от първия кръг на Висшата лига , игран на стадион "Търф Мур".

Официален дебют за Челси записаха Тибо Куртоа, Диего Коста и Сеск Фабрегас, както и завърналият се котдивоарски таран Дидие Дрогба, който се появи като резерва на мястото на Еден Азар през второто полувреме.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо стигнаха до пълен обрат, след като се оказаха изоставащи в резултата след страхотно попадение от воле на Скот Арфийлд в 14', който не остави шансове на започналия като титуляр на вратата на лондончани Тибо Куртоа.

Три минути по-късно обаче "сините" от Лондон изравниха чрез гол на новото попълнение Диего Коста. Обратът бе факт в 21', когато световният шампион с Германия Андре Шюрле бе точен за 1:2, а крайното 3:1 оформи Бранислав Иванович в 34'.