Чикаго Булс окупираха върха в НБА, ясни са плейофните двойки 27.04 | 11:03

Чикаго Булс окупира първото място в лигата, след като тази нощ се изиграха последните мачове от редовния сезон в НБА.

Снощи "биковете" се наложиха категорично на Кливланд Кавалиърс у дома със 107:75 и си осигуриха домакинско предимство при евентуален финал в лигата.

Интересното е, че Чикаго окупира върха в "лигата на извънземните". Въпреки че звездата на тима и MVP за миналия сезон Дерик Роуз не игра в 27 двубоя за своя тим, включително и в снощния разгром над "кавалерите". Булс записаха 50 победи и 16 загуби, като със същия брой са и Сан Антонио Спърс.

Двубоят беше завързан единствено в първата четвърт, която завърши с една точка аванс за "биковете". Дерик Роуз отново беше оставен на пейката, а Луал Денг изобщо не фигурираше сред резервите, но и това не попречи на шампиона в редовния сезон да смачка Кливланд. В тяхно отсъствие най-полезен беше Джон Лукас III с 25 точки, който влезе от скамейката и записа малко повече от 27 минути.

Йоким Ноа беше на обичайното си ниво и регистрира дабъл-дабъл - 13 точки и 12 борби, а Бътлър добави 12 за победителите.

За гостите от Кливланд пък не игра Кайри Ървинг и в негово отсъствие Томпсън беше най-резултатен с 13 точки. Опитният Антоан Джеймисън изигра изключително слаб мач и отбеляза 12 точки, но имаше едва 4 точни стрелби от цели 18.

Вашингтон Уизърдс пък се подигра са Маями и нанесе най-тежкото поражение на "горещите" досега през сезона - 104:70. Хийт бяха без голямото с триото Джеймс-Уейд-Бош, но това не може да послужи за оправдание на отбор, който има претенции за шампионските пръстени.

Единствено Норис Коул беше на ниво в своя отбор и успя да реализира 14 точки, с което се превърна и в най-резултатния играч на Маями. Центърът Къри, който се възстановяваше от различни контузии през целия сезон, се отчете с 10.

Пейката на "вълшебниците" пък беше неутразима в този мач. Еванс влезе за 23 минути и с 18 точки бе основният точконосител за своите, а Нене добави 15 също влизайки като резерва. Толкова записа и титулярният център Серафин.

Ето и всички резултати от тази нощ в НБА, както и плейофните двойки, които се получиха:

Торонто - Ню Джърси 98:67

Вашингтон - Маями 104:70

Бостън - Милуоки 87:74

Атланта - Далас 106:89

Шарлот- Ню Йорк 84:104

Детройт - Филаделфия 108:86

Юта - Портланд 96:94

Минесота - Денвър 102:131