Шампионът Берое безмилостен на старта 18.09 | 19:07

Заралии подчиниха с 3:0 гостуващия Видима в първи 1/16-финал

Носителят на Купата на България Берое се класира почти сигурно за 1/8-финалите на турнира, след като днес "зелените" спечелиха без проблеми с 3:0 домакинството си на Видима в първи мач от 1/16-финалната фаза.

Заралии нанизаха три попадения още в първите 50 минути на двубоя, на практика обезмисляйки реванша в Севлиево.

Давид Каядо откри за Берое още в 1', което и даде положителен тон на мача за шампионите.

В 42' везните бяха сериозно наклонени в полза на Берое, след като централният бранител Борислав Стойчев засече центриране на Веселин Пенев и вкара за 2:0.

След почивката Берое окончателно уби интригата за реванша, отбелязвайки и трети гол във вратата на севлиевци. Атанас Зехиров бе точен за крайното 3:0, като заралии вече са съвсем спокойни преди реванша.

До края Берое можеше да отбележи и четвърти гол, но удар на Ронкато срещна гредата.

Лошите новини за Петър Хубчев дойдоха от травмата, която получи националът Венцислав Христов след около половин час игра.

Вижте тук всички резултати от 1/16 финалите днес за Купата на България.