Шампионът Иван Марков за реномето на българските щанги 15.04 | 09:36

Националите ни спечелиха 6 медала от Европейското в Израел

България отново е на върха на международния подиум във вдигането на тежести, благодарение на европейските титли на Иван Марков и Ивайло Филев от Шампионата на Стария континент в Израел.

Националните ни състезатели спечелиха общо 6 медала на първенството и завършиха втори в отборното класиране (след Русия) – успех, невиждан от 10 години. За първи път от 2006-та година имаме шампион, което е сериозно постижение, особено за Марков, подобрил с 10 кг личния си рекорд.

Sporta.bg се свърза и с Иван Марков, за да разкаже той стремежите си, целите си и впечатленията си от първенството в Израел – завръща ли се България на голямата сцена, започва ли да бъде считана за фактор на големите първенства?

"Ще ставаме все по-добри и по-добри. Започнаха да ни забелязват", сподели златният ни медалист. Интервюто с Иван Марков четете в Sporta.bg