Шарапова отново загуби от Серина 28.03 | 07:53

Рускинята допусна 15-та поредна загуба

Приятелката на Григор Димитров Мария Шарапова отново не успя да преодолее съпротивата на американката Серина Уилямс.

Двете тенисистки се срещнаха в полуфиналите на турнира на твърди кортове в Маями (САЩ) с  награден фонд 5,4 милиона долара.

Серина отново показа много решителност и победи с 6:4, 6:3 за 97 минути. Уилямс е шесткратна победителка в турнира и номер 1 в схемата. Шарапова игра в последните три финала, но този  път срещна по-рано своята най-голяма съперничка.

За американката това бе 15-а поредна победа над руската си съперничка и 16-а от 18 мача помежду им.

Шарапова имаше всички шансове да прекъсне негативната си серия, но пропиля аванс от 4:1 гейма в първия сет и от 2:0 във  втория.

Така рускинята не успя да се класира за финала за четвърта поредна година. Тя е общо петкратна вицешампионка в турнира.

В търсене на 59-та титла в кариерата си на сингъл пък 32-годишната Уилямс ще се изправи срещу номер 2 в схемата На Ли (Китай), която победи Доминика Цибулкова (Словакия).