Шефът на МОК впечатлен от Сочи 07.02 | 07:48
Томас Бах приветства всички официални гости на своя прием

Шефът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах бе много впечатлен от Олимпийското село в Сочи и подготовката на руския град за Зимната Олимпиада.
Късно снощо той даде прием на официалните гости на Сочи, където присъстваха министър-председателят на Република България Пламен Орешарски, министърът на младежта и спорта Мариана Георгиева и председателят на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова.
"Президентът Путин ни оказа топъл прием и прояви забележителната традиция на руското гостоприемство. Впечатлени сме от работа в целия район за седем години и ние с нетърпение чакаме забележителните олимпийски игри в Сочи, в Русия", каза Томас Бах.
Томас Бах също така приветства присъстващите на приема генерален секретар на ООН, председателя на КНР, президентите на Гърция, Армения, Финландия, Исландия, Литва, Монголия, Черна гора, Сърбия и Таджикистан, министър-председателите на България, Ливан и Мароко, бившите лидери на Япония и Германия - Иосиро Мори и Герхард Шрьодер, а също така великите спортисти Лариса Латинина и Владислав Третяк и първата жена-космонавт Валентина Терешкова.
"Драги приятели и колеги, цялата тази вечеря трябва да покаже, че МОК се стреми към съприкосновение с обществото като цяло и с нетърпение чака да започне открит диалог със света на политиката, бизнеса, средствата за масова информация, науката и културата.
Ние искаме да разделим с вас олимпийския дух и олимпийските ценности", каза президентът на МОК.
"Ние се събрахме тук, днес, а в същата минута в олимпийското село се събраха спортистите. Въпреки че те са съперници, те вечерят на една маса и прекрасно си прекарват времето заедно. Така че давайте и ние да споделим този олимпийски дух тук, сега", каза президентът на МОК Томас Бах в заключение.
Водещи
-
Търговци панически затварят обекти по морето заради масирани проверки
Открити множество нарушения
02.07 | 17:59
-
Кръводарителска акция се провежда в София, Пловдив, Варна, Бургас, Благоевград и Стара Загора
Организатори са Асоциацията на пострадалите при катастрофи и сдружение "Ангели на пътя"
02.07 | 17:20
-
От този месец Националният осигурителен институт ще посочва размерите на пенсиите и в евро в допълнение към левовете
Това е част от подготовката за планираното влизане на България в еврозоната от 1 януари 2026...
02.07 | 17:00
Най-четени
-
Еврото на фокус: Министерският съвет обсъжда обновения национален план
Причината за липсата на вода в селата Хаджидимитрово и Горна Студена е в дренажните...
02.07 | 10:30
-
НС днес:Трети вот на недоверие, прекратяването на пълномощията като депутат на Кирил Петков
В проекта за дневен ред е и темата за национален референдум за защита на българския лев .
02.07 | 10:15
-
Валентин Вацев: Войната в Украйна е само първата фаза от руската стратегия
Вътрешен конфликт в руското ръководство
02.07 | 11:15
-
Йорданов:Ужасно много уважавам лекарите, няма реплика срещу тях
Той коментира своя реплика, произнесена по време на среща на Здравната комисия на среща с...
02.07 | 09:59