Щутгарт се доближи до спасението 20.04 | 20:34

Леверкузен с нова победа в Бундеслигата

От Божидар Азманов

Щутгарт надви Шалке 04 с 3:1 у дома и вече гледа по-спокойно към запазване на мястото си в елита и през следващия сезон.

Домакините изиграха добър двубой и излязоха напред в резултата с гол на Марин Харник в 23-а минута. През втората част те затвърдиха успеха си с две попадения на Какау и отново карник между 54-а и 59-а минута, а попадението за Шалке реализира Адам Шалай в 68-а минута. "Кралскосините" реализираха още три попадения, но те бяха отменени.

Така "швабите" записаха осмата си победа в Бундеслигата и вече имат 31 точки на 15-о място - пет повече от зоната на изпадащите и четири над 16-а позиция, която би ги изпратила на бараж срещу третия във Втора бундеслига.

Шалке пък загуби за едва втори път през пролетта и остава на трето място с 58 точки. Тима от Гелзенкирхен вече е на цели шест точки от втория Борусия (Дортмунд) и на четири пред четвъртия Байер (Леверкузен). До края на шампионата има само три кръга.

Байер (Леверкузен) пък надделя над Нюрнберг с 4:1 и продължи добрите си игри при новия треньор Саша Левандовски. Емир Спахич на два пъти, Себастиан Бьониш и Роберто Хилберт се разписаха за "аспирините", а Марвин Платенхарт вкара за Нюрнберг.

С този успех Байер се задържа на четвъртото място с актив от 54 точки и продължава да се бори за попадане в зона Шампионска лига. "Аспирините" имат само точка аванс пред петия Волфсбург. Нюрнберг пък е предпоследен в Бундеслигата с 26 точки, на една зад мястото даващо право на бараж и на две от спасителната 15-а позиция.