Ювентус спечели дербито с Милан с 2:0 02.10 | 23:56
В герой за "бианконерите" се превърна Клаудио Маркизио, който отбеляза и двата гола в срещата
Отборът на Ювентус се поздрави с домакинска победа с 2:0 над Милан в дербито от 6-ия кръг на Серия А. И двете попадения в мача бяха дело на Клаудио Маркизио, който се разписа в 87-та минута, а след това и в добавеното време (90+3'). "Росонерите" пък завършиха срещата с човек по-малко, след като Кевин Боатенг получи червен картон в 89-та минута.
Възпитаниците на Антонио Конте бяха по-активния отбор на терена, търсеха повече победата и заслужено стигнаха до успеха, който ги изведе начело във временното класиране на Калчото.
След като двата отбора не успяха да си отбележат гол почти през целия мач, Клаудио Маркизио откри резултата в 87-та минута. Защитникът на Милан Даниеле Бонера се опита да изчисти топката със шпагат, но тя срещна крака на Маркизио и изненада Кристиан Абиати за 0:1.
Две минути по-късно (89') пък "росонерите" останаха с човек по-малко на терена, след като Кевин Боатенг получи втори жълт и съответно червен картон и напусна преждевременно терена.
Крайното 2:0 бе оформено отново от Маркизио в третата минута на даденото от главния съдия продължение. Италианският национал отправи удар от около 30 метра, топката попадна право в Абиати, но вратарят на Милан не успя да я укроти и позволи тя да мине между краката му.
След тази победа Ювентус се изкачи на върха във временното класиране на Серия А с актив от 11 точки, колкото има и Удинезе, като двата отбора са с абсолютно еднакви показатели. Следват Наполи, Палермо и Каляри с по 10 точки, а Милан се срина на 15-то място с 5 спечелени точки до момента.
Водещи
-
Българчетата, починали в кола в Кипър, останали заключени вътре повече от три часа
Бащата на децата и неговата партньорка бяха оставени в ареста за три дни с решение на съда
30.06 | 18:00
-
Румен Радев: Започваме действия за намаляване на административната тежест
Премиерът откри първото заседание на новосъздадения Координационен съвет за насърчаване на...
30.06 | 17:30
-
Обраха къщата на Кънчо Стойчев в лукс комплекс край Сандански
Социологът потвърди за дръзкото нападение, но отрече в касата да е държал крупна сума от около...
30.06 | 17:15
Най-четени
-
Доц. Буруджиева: Комуникацията на това правителство е под всякаква критика
"Важно е да имаме ясна правителствена програма", категорична е тя
30.06 | 10:00
-
Министър Шишков с нови скандални разкрития
Платени са 200 млн. лв. повече за мантинели, готвен е бил монопол за една фирма, заяви той
30.06 | 11:00
-
Земетресение от 4,2 по Рихтер удари Гърция
То е било много плитко - едва на 2 км под земята
30.06 | 10:15
-
Сейшелите отбелязаха 50 години независимост в Двореца „Врана“ и с премиера на нова сейшелска песен
Почетният генерален консул на Република Сейшели в България д-р Максим Бехар представи...
30.06 | 12:00