Ювентус счупи нов рекорд на Италия 22.12 | 12:51
"Старата госпожа" събра 94 точки за 2012 година

Старши-треньорът на Ювентус Антонио Конте е останал изключително доволен, че неговият тим е поставил нов рекорд на Италия за най-много точки в една календарна година.
Това стана късно снощи на "Енцо Тардини", където "бинаконерите" стигнаха до много труден успех с 3:1 над Каляри, като резервата Матри и Вучинич донесоха обрата в края на срещата.
Благодарение на успеха си вчера "старата госпожа" събра 94 точки в своя актив за 2012 година, което е с 1 точка повече от постижението на Фабио Капело начело на същия отбор преди 7 години - 2005. Конте, разбира се, похвали своите момчета за това.
"Днес показахме нашата ярост и твърдост, които ни позволиха да спечелим 94 точки през тази година, изпреварвайки рекорда, поставен от Фабио Капело преди това", настоя наставникът, който наскоро се завърна след тримесечно наказание.
"Това беше показно за сила, и то в последния мач за 2012 година. Който и да се изправи срещу нас, ни ще сме готови и ще се борим.
"Дали Видал беше слаб през първото полувреме? Напомних му на почивката, че срещата е започнала и той беше много добър през второто полувреме. Ако трябва да вляза в битка, винаги искам той да е до мен.
"С Мирко имахме споразумение да не го използвам, освен ако не е абсолютно наложително. Той знае как да бележи и да създава положения за своите съотборници. Той е основна част от нашия тим", сподели още Конте след успеха.
Водещи
-
Подписаха договора за проучвания за добив на нефт и газ в Черно море
На церемонията присъства и премиерът Росен Желязков
15.04 | 20:45
-
Тръмп съкращава с 50% бюджета на Държавния департамент
Ще бъдат закрити програми и посолства по целия свят
15.04 | 20:30
-
Даниел Митов: В редиците на МВР има нужда от преподреждане
Трябва да се обръща внимание на "феномени", които влияят негативно на образа на МВР, каза...
15.04 | 20:15
Най-четени
-
Недоволство в Перник заради концесия за добив на въглища
Срещу разработването на находището се обяви и кметът Станислав Владимиров
15.04 | 16:45
-
Футболният лукс в Европа: Къде живеят звездите? 3
15.04 | 08:30
-
ДПС-ДПС решава дали да продължи подкрепата си за правителството на премиера Росен Желязков
В събота Ахмед Доган се завърна в резиденцията си в Бояна известна също така като „Боянските...
15.04 | 09:30