Ямбол се окичи с бронза в родното баскетболно първенство 25.05 | 19:54

Тимът на Иван Чолаков взе серията срещу Рилецо с 2:0 победи

Баскетболният тим на Ямбол спечели бронзовите медали в Националната баскетболна лига за мъже, след като постигна втора победа над тима на Рилски спортист и спечели серията в битка за третото място. Днес момчетата на Иван Чолаков се наложиха категорично с 80:69 (18:14, 17:14, 18:20, 27:21) като домакин и след победата с 91:83 в първия мач в Самоков триумфираха с бронза в родното първенство.

Ямболии имаха предимство по време на целия двубой, докато гостите успяха само на два пъти да стигнат до равенство. Баскетболистите на Ямбол поведоха с 18:12 през първата част, а във втората четвърт аванса им скочи на 9 точки при 35:26 три секунди преди почивката.

През третата част баскетболистите от тима от Самоков имаха добри минути и благодарение няколко тройки дори достигнаха до равенство при 39:39. Домакините обаче също отговориха с отличен процент стрелба от тройката и отново дръпнаха със 5 точки - 53:48 преди последната част. В решителната последна четвърт тима на Ямбол не позволи на Рилски спортист да ги изненада и в крайна сметка записа успех с 11 точки разлика - 80:69.

Най-резултатни за тима от Ямбол бяха Станислав Говедаров и Юлиян Радинов, които завършиха с по 18 точки. Николай Върбанов добави 12 точки и 14 борби, а Мартин Дурчев се отчете с 11 точки. За Рилски спортист се отличиха Богдан Боев с 13 точки и Владимир Мийович с 10.