Ясно е кой ще играе в плейофите на НБА 15.04 | 10:21

Лейкърс спря негативна серия

Станаха ясни всички отбори, които ще участват в плейофите на Нациналната баскетболна асоциация.

Сред тях няма да бъде Финикс, който допусна четвърта поредна загуба. Този път "слънцата" бяха надиграни от с 91:97 и с това се сбогуваха със своите надежди.

Най-резултатен за победителите бе Зак Рандолф, който наниза рекордните за себе си през сезона 32 точки, а се отчете и с 9 борби. Майк Милър пък блесна с пет тройки и още един рекорд - 21 точки.

Голдън Стейт надви Минесота със 130:120 и така се нареди шести на Запад. Дреймънд Грийн реализира рекордните в кариерата си четири тройки, а Стивън Къри записа 32 точки и 15 асистенции за успеха на Уориърс.

Така Голдън Стейт ще срещне Лос Анджелис Клипърс или Оклахома Сити в първия кръг на плейофите. Окончателната схема ще бъде ясна след изиграването на всички двубой. Плейофите стартират в края на април.

Чикаго победи Орландо със 108:95 в последния си домакински мач от редовния сезон. Майк Дънлийви реализира 22 точки за "биковете". Те са в битка с Торонто за третото място в Източната конференция.

Хюстън победи Сан Антонио със 104:98 и си осигури домакинско предимство в първия кръг на плейофите срещу Портланд. Дутайт Хауърд зашиса 20 точки и 17 борби за успеха на Хюстън.

Ню Орлиънс надделя със 101:89 над Оклахома Сити, а Тайрек Евънс счупи своя рекорд за най-голяма резултатност в един мач и вкара 41 точки за победата на своите. Кевин Дюрант бе най-добър в редиците на Оклахома с още 25 точки.

Маями изигра най-слабия си мач през сезона и загуби с 93:114 от Вашингтон. ЛеБрон Джеймс и Крис Бош получиха почивка в този двубоя, а поражението почти сигурно ще направи Индиана първенец в редовния сезон на Изток.

Тревър Ариза бе най-резултатен за успеха на Вашингтон с 25 точки, който нанесе четвърта загуба в последните пет мача на Маями.

Торонто постигна 48-а поредна победа след 110:100 над Милуоки. 25 точки за победителите вкара Грейвис Васкес, а Кайл Лоури добави 24.

Лос Анджелис Лейкърс прекъсна неприятната си серия от седем поредни загуби, след успех над Юта със 119:104. Ник Йънг записа най-добрия си мач за сезона, реализирайки 41 точки за успеха на Лейкърс.