Събарят незаконни ромски къщи в Петрич 21.02 | 10:14
Проверяват гетото и за кражби на ток
52 незаконни къщи в Петрич ще бъдат съборени. Това съобщи шефът на областната дирекция на МВР комисар Георги Костов пред агенция "Фокус".
В гетото е била направена проверка на 92 жилищни сгради в сряда. Инспекторите са установили, че 52 от тях са нелегални.
Костов съобщи, че органите на реда ще окажат съдействие на властите при събарянето на къщите. Той добави, че заради набезите в ромския квартал в района има засилено полицейско присъствие.
"Към момента тече тридневна операция заедно с Община Петрич, като са ангажирани и всички органи на държавна и местна власт, имащи отношение към незаконно строителство и към незаконно свързване към електропреносната мрежа”, каза той.
По време на проверките са спипани и четирима, които са шофирали в махалата, без да има нужните документи за това.
Водещи
-
Черешопроизводители от Кюстендилско готвят протести
В момента изкупната цена е 60-65 евроцента
24.06 | 19:45
-
КЗК с предложения за подобряване на конкурентната среда в сектор "Храни"
Мерките са част от пакет, който регулаторът предлага на правителството и парламента за...
24.06 | 19:30
-
Тежката катастрофа на АМ „Тракия“: Загиналите деца са таланти от школата на футболния Славия
Това разкри президентът на "белите" Венци Стефанов
24.06 | 19:15
-
Политическите реакции след представянето на Бюджет 2026
Той беше обявен днес от финансовия министър и вицепремиер Гълъб Донев
24.06 | 19:00
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00