Съдът разреши на Цветанов да пътува зад граница 03.01 | 11:10

Герберът бил трайно уседнал у нас и няма опасност да се укрие

От Ивелина Георгиева

Софийският градски съд разреши на заместник-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов да пътува извън страната.

Това стана, след като съдът отмени забраната му за пътуване в чужбина с мотива, че като депутат няма опасност той да се укрие, пише в. "Труд".

Прокуратурата наложи на Цветанов забраната в края на ноември, когато му повдигна трето обвинение - за присвояване на 50 000 лв.

Малко след това зам.-председателят на ГЕРБ поиска прокурор Калоян Ангелов да го пусне да пътува за няколко дни до Брюксел и молбата му бе удовлетворена от обвинението.

Успоредно с това Цветанов е депозирал и жалба до съда, в която настоял забраната да бъде отменена изцяло. Съдия Величка Маринкова я е уважила. Според нея Цветанов има трайна уседналост у нас - има съпруга и три деца. Освен това е трудово ангажиран като депутат.

"Постоянната му работа, освен всичко друго, го прави и обществено известна личност. Той е силно политически активен и много добре познат и зад граница", посочва Маринкова и напомня, че и прокурор Ангелов го е пускал да излиза в чужбина. Затова тя смята, че няма опасност да се укрие.

Междувременно стана ясно, че Цветанов възнамерява да присъства на молитвената закуска в Белия дом през февруари.

Най-четени