Тони Димитрова в една "Съвсем проста история" 21.01 | 16:40
Това е първото заглавие на Драматичен театър „Адриана Будевска“ в новата 2023 година

За втора поредна вечер Тони Димитрова ще играе една "Съвсем проста история" на сцената на Бургаския драматичен театър. С трупата на морската Мелпомена тя отново ще разкаже за доброто и истинското в живота – онова, което откриваме в очите и душите на животните, но и във взаимоотношенията между хората. Текстът на украинската авторка Мария Ладо говори за любов, а режисурата на Борислав Чакринов отвежда зрителите в един обор, където между две вражески фамилии се развива сюжет, достоен за Ромео и Жулиета.
"Животните са контрапункт на хората в пиесата", каза в "Артефир" Тони Димитрова. "Те са толкова добри, благородни и предани, че някак си дават уроци на хората по вярност, по искреност. Тя наистина е много проста история, доброто е нещо много просто, наистина."
Тони Димитрова се превъплъщава в ролята на прасенцето, което открива отговора на своите въпроси и се научава да лети. Точно както самата тя получава криле на сцената. Това е поредната ѝ роля, която играе с трупата на Драматичен театър "Адриана Будевска" - Бургас.
В "Съвсем проста история" място намира и музиката. Тя е написана от македонския композитор Мариан Нечак.
"Още когато започнат първите акорди, преди да излезем ние на сцената, клавишите на пианото звучат като капчици дъжд. Толкова е красиво. Песните са му много красиви, много запеваеми, хващат за душата и сърцето", добави още Тони Димитрова.
В спектакъла участват още Зорница Константинова, Димитрина Тенева, Иван Григоров, Асен Лозанов, Иван Савов, Невена Цанева, Пепа Николова, Стоян Памуков и Никола Парашкевов.
Чрез разсъжденията на животните "Съвсем проста история" всъщност разказва за същността на човека. За способността му да обича и да бъде част от едно общество.
От какво се нуждаем, за да не спираме да мечтаем, и късно ли ни е да се осъзнаем – Тони Димитрова разказва в звуковия файл.
Можете да я гледате в една "Съвсем проста история" тази вечер, 20 януари, на сцената на Бургаския театър, а след това и на 31 януари.
"Съвсем проста история" е първото заглавие на Драматичен театър "Адриана Будевска" в новата 2023 година. Спектакълът се играе на много европейски и световни театрални сцени и има дълъг сценичен живот.
Водещи
-
Софийският районен съд осъди Васил Михайлов, син на пернишкия прокурор Бисер Михайлов
Прокуратурата настояваше за по-тежко наказание от 11 години и 11 месеца лишаване от свобода и...
11.04 | 17:40
-
Столично училище жертва входа си заради хазартна зала
Драматичният случай се е разиграл през 2019-2020 г., когато училището получава нареждане от...
11.04 | 17:20
-
Протест в памет на Сияна ще блокира пътя край Телиш
Обходни маршрути и организация на движението
11.04 | 16:59
-
ГДПБЗН с нова техника и важни препоръки за Великден
Увеличение на засегнатите от пожари площи
11.04 | 16:45
Най-четени
-
Шефът на АПИ към бащата на Сияна: Апелирам да даде конкретни имена на заплашвани служители
"Никой никога не е заплашвал или спирал служители на Агенция „Пътна инфраструктура“ да...
11.04 | 14:45
-
Кирил Петков: Пеевски е звънял като луд на всякакви министри
Неговото изявление е продължение на думите на Андрей Цеков от вчерашния ден, който твърди, че...
11.04 | 11:33
-
Брокер с прогноза за цената на имотите при влизането ни в еврозоната
Първият фактор - високото търсене повишава цената. Освен това има и ниско предлагане.
11.04 | 14:30
-
Петков:Андрей Цеков е получил закана, че ако продължава да се споменава Иван Мирински ще има проблеми
Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков коментира актуални теми в НС.
11.04 | 10:45