'Project Morpheus' на Sony се превръща в 'PlayStation VR' (ВИДЕО) 15.09 | 17:31
Скучно, но логично решение

Каската на Sony за виртуална реалност вече си има име и то е 'PlayStation VR'. Независимо че работното заглавие на проекта, 'Project Morpheus', звучи доста по любопитни за хардкор играчите, масовата публика познава най-вече бранда PlayStation и решението за промяна на японците е повече от логично.
Анонсът се състоя по време на TGS пресконференцията на Sony, провела се в Токио.
По думите на продуктовия мениджър на PlayStation бизнеса на Sony, Масауши Ито, "името 'PlayStation VR' не само обяснява по много директен начин преживяването, което могат да очакват потребителите, но и ще помогне да въпросните да се почувстват запознати с брандинга на устройството."
Същият допълва, че "играчите ще се потопят в изцяло ново преживяване, което ще ги накара да повярват, че наистина се намират в други светове. Преживяване, което ще помнят завинаги."
Масауши Ито сподели още, че полировката на хардуера на шлема ще продължи през следващите няколко месеца – до самата премира на VR-а. Sony работи в близки взаимоотношения с външни издатели и своите студия, които трябва да предоставят софтуера за премиерата на 'PlayStation VR'. Въпросната трябва да се състои в световен мащаб в началото на 2016 година.
Повече за VR технологиите, тук.
Видео о конференцията на Sony, следва:
Водещи
-
„Колкото повече се бави разширяването на „Чирен“, толкова по-зле за Европа и – много зле за нас“
Ощетявайки българския пазар, се ощетява и европейският, заяви бившият министър на енергетиката...
31.03 | 20:45
-
Проф. Константинов: Преференциите на изборите трябва да отпаднат
По думите му мъртвите души в избирателните списъци са нараснали до 1,4 милиона души
31.03 | 20:15
Най-четени
-
Как ходенето влияе на холестерола
Ходенето влияе върху нивата на холестерола, като повишава активността на ензимите, които...
31.03 | 11:30
-
Недоволните медици и здравни работници от цялата страна излизат на пореден протест
Символични протести в големите болници
31.03 | 09:30
-
Всички пенсии ли се актуализират по швейцарското правило
Осъвременяването на пенсиите е регламентирано с разпоредбата на чл. 100 от КСО, придобила...
31.03 | 12:45
-
Фалшива новина погреба доц. Мангъров (ВИДЕО НА ИИ)
При направата на видеото е използван изкуствен интелект
31.03 | 15:30