Airbus с нов луксозен пътнически самолет 11.06 | 18:00
A350 XWB е отговорът на модела Dreamliner на Boeing

Най-новият луксозен пътнически самолет A350 XWB е отговорът на модела Dreamliner. С него европейският строител Airbus ще се опита да предостави на авиокомпаниите самолет, който е икономичен, с елегантен дизайн и е максимално удобен за пътуващите, съобщи Econ.bg.
Машината е един от първите комерсиални джетове, който ще бъде направен основно от композитни материали вместо от метал. А350 ще се предлага в три разновидности – 800, 900 и 1000, които ще побират между 250 и 350 пътници.
Най-големият модел – А350-1000 ще е способен да побира до 350 души и да изминава до 15467 километра с едно презареждане.
В мащабната битка за надмощие на авиопазара от Boeing успяваха да дръпнат пред Airbus, след като през септември 2011 г. пуснаха своя Dreamliner. Сериозен проблем с акумулаторите през януари 2013 г. принуди властите в САЩ да свалят всички самолети на земята за подмяна на потенциално опасните части. Цялата история накърни репутацията на щатския производител.
За момента от Airbus не са определили официално точна дата за първия тестов полет, но се спекулира, че той може да се случи по време на авиоизложението в Париж следващата седмица.
Снимки на луксозния пътнически самолет може да видите в галерията на Econ.bg.
Водещи
-
Жеги до 42°C връхлитат страната в края на юни
Задава се продължителен жежък период със засуха
15.06 | 18:00
-
България поема председателството на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
Президентът Румен Радев ще участва в Срещата на върха на ПСЮЕ
15.06 | 17:40
-
Голям военен парад във Вашингтон съвпадна с рождения ден на Тръмп
Амерканският президент вчера стана на 79 г.
15.06 | 17:20
-
Драгомир Стойнев: Ако има нов тип бежанска вълна, държавата трябва да е подготвена
Нужни много ясни анализи как този конфликт ще се отрази върху икономиката на България, върху...
15.06 | 17:00
Най-четени
-
Борисов с остри критики към президента Радев
Лидерът на ГЕРБ остро нападна и ПП, че обикаляли по европейски държави да молят България да не...
15.06 | 11:20
-
Станков: Всички големи фондове с готовност за изгодно финансиране на българската енергетика
Министърът на енергетика подчерта, че по отношение на енергетиката трябва да се гледа 20...
15.06 | 16:00
-
Прея с изповед: Била изоставена от майка си (ВИДЕО)
Певицата споделя пред Мон Дьо за липсата на родителска подкрепа, личната терапия и процеса по...
15.06 | 13:00