Amazon - вероятният следващ лидер в технологичния свят* 05.12 | 18:45
Компанията на Джеф Безос впечатлява с продуктова гама и спокойствие в развитието

След смъртта на Стив Джобс въпросите дали Apple ще се задържи на върха в технологичния свят започнаха да се роят все повече. Само времето ще покаже как ще се управлява наследството на Джобс, но Good.is дава интересна прогноза кое ще следващото горещо име в сектора.
И така – Good.is залага на Amazon. Причината – всъщност основните са три. На първо място е атрактивната линия таблети на компанията, развиващият се успешно търговски бизнес и навременните инвестиции в технологии като облачния компютинг и в предлаганите услуги.
Като цяло Amazon Web Services е сочена за голямо предимство на Amazon. Сайтове като Netflix и Reddit са пример за работата на Amazon. А ако вие самите тръгнете да правите технологична компания, най-вероятно ще е върху платформа, разработена от Amazon. И може би това е голямата изненада – Amazon започна като сайт за търговия, а вече е сериозен фактор в облачния компютинг.
Защо обаче се стига дотук? Може би най-точният отговор дава едно от големите имена в Google Стив Йеге. Той сочи като причина за впечатляващия възход на Amazon откровението на откривателя ѝ Джеф Безос: "Един продукт е безполезен, ако му липсва платформа". На практика това значи, че Kindle е страхотна технология, но още по-грандиозен ефект е възможността Kindle да се предлага като платформа – за всички продукти от "библиотеката" на Amazon.
На подобна база е разработена и услугата Amazon Prime. С нейна помощ срещу 79 долара потребителят си осигурява изключителен достъп до музика и филми при доставка за максимум два дни. Данните сочат, че потребителите, които я ползват, харчат средно между 400 долара през първата година на членство и 900 долара през следващата.
За да дръпне напред Amazon обаче е нужно да погледнем и какво правят другите големи имена в бранша. Facebook се кани да излезе на борсата, но има трудности при разработката си на смартфон. Google получава лоши отзиви за инициативата Google+. Apple нормално минава през труден период след смъртта на Стив Джобс. И излиза, че само при Amazon няма големи драми. Тогава – защо да не се заложи на компанията на Безос?
* Статията има информационен характер и не е препоръка за борсова търговия.
Водещи
-
Митов:За мен това е чиста проба саботаж на въвеждането на еврото в България.
Министърът посочи, че до преди два часа искането на президента не е било внесено в парламента,...
12.05 | 17:59
-
Стотици кулинарни майстори ще участват във Фестивал на баницата във Врачанско
По традиция кулинарните шедьоври ще бъдат разделени в три категории - солена, сладка и...
12.05 | 17:40
-
Хотелиери и ресторантьори недоволни от ремонтите по пътя към морето
По този начин според организацията държавата работи за конкурентните ни съседни дестинации...
12.05 | 17:20
-
Прокуратурата разследва Конституционния съд за касирането на изборите
Наблюдаващият прокурор Виолета Марчева от отдел "Специализиран" на СГП е преценила, че има...
12.05 | 16:59
Най-четени
-
Алгафари за референдума: Баба Пена и бай Хасан не трябва да бъдат питани за еврозоната
Това заяви пиар експертът Нидал Алгафари по темата с референдума за еврозоната, иницииран от...
12.05 | 13:30
-
Няма българска череша и няма да има тази година, категоричен е доцент Димитър Сотиров
Овощар: Ако клиентите не купуват череши, търговците ще свалят цената
12.05 | 10:15
-
Румен Радев внася в НС предложението си за референдум за еврото
Партиите в парламента са на различни позиции
12.05 | 09:15
-
Зафиров: Референдумът за еврото въобще не трябва да влиза в Народното събрание
„Ние сме за всенародни допитвания, но те трябва да отговарят на правовия ред, законността и...
12.05 | 12:57