Angry Birds се пренася в Космоса 13.03 | 17:04
Новата версия на играта носи името Angry Birds Space

Популярната игра Angry Birds се пренася директно в Космоса, където ядосаните пиленца ще продължат вечната си битка с подлите зелени прасенца. Това съобщиха създателите на играта Rovio, цитирани от в. Telegraph.
Идеята за космическата версия е подкрепена не от кого да е, а от НАСА, която цели да помогне на геймърите да научат повече неща за космоса.
Rovio публикува в интернет видеоклип, в който астронавтът Дон Петит разкрива няколко основни принципи на физиката, използвайки играта Angry Birds в условията на безтегловност.
Използвайки добре познатите ни герои мъжът дава прост урок по траектория в нулева гравитация на борда на Международната космическа станция.
Урокът по физика всъщност е маркетингова тактика от страна на Rovio, която иска да популяризира новата версия на играта. Тя ще носи името "Angry Birds Space” и ще излезе по-късно този месец.
По последни данни на Apple App Store Angry Birds е най-популярното приложение за 2011 г., като двете му версии Angry Birds Seanson и Angry Birds Rio също влизат в челната десетка.
Според последни данни 30 млн. души всеки ден използват мобилното приложение в продължение на общо 300 млн. минути.
Водещи
-
Втори ден без официална информация за акцията в Столичната община
По неофициална информация, задържаните с Никола Барбутов са бизнесмени
25.06 | 13:10
-
23 многофамилни жилищни сгради в Кюстендил ще бъдат подложени на енергийно обновяване по процедурата
Цената на кв. метър саниране за града е под референтните стойности, отбелзява градоначалникът...
25.06 | 12:59
-
Най-скъпо плажуване предлага курортът Свети Влас
В курорта "Свети Свети Константин и Елена" стандартната цена за чадър е 10 лева, а за шезлонг...
25.06 | 12:30
-
НАП, КЗК и КЗП представят резултатите от проверките на цените 2
"Това си е чиста спекула"
25.06 | 11:15
Най-четени
-
Сергей Станишев: След 18 години в ЕС много българи вече са видели и меда, и жилото
Той коментира още, че страховете винаги са мощен инструмент за въздействие и за печелене също...
25.06 | 10:45
-
АПИ троши над 18 милиона лева за камери, които дублират тол системата 4
Умишлено несертифициране
25.06 | 10:14
-
НАП, КЗК и КЗП представят резултатите от проверките на цените 2
"Това си е чиста спекула"
25.06 | 11:15
-
Шефът на НСИ: Спекулата е единствената опасност за инфлацията у нас преди еврозоната
Изкуственият интелект и статистиката
25.06 | 08:45