Apple и Google работят върху технологии за добавена реалност 20.12 | 16:02
Двата технологични гиганта работят върху преносими мобилни устройства
Някои от нас са доста привързани към мобилните си устройства и често не обръщат голямо внимание на нещата, случващите се в реалния свят. Изглежда обаче, че Apple и Google работят по тайни проекти за добавена реалност (augmented reality), с които се опитват да смекчат границата между реално и виртуално и така интегрират смартфоните ни към ежедневния живот по-добре, пише DigitalTrends.com.
Според различни източници, двата технологични гиганта работят върху преносими мобилни устройства, които действат по-скоро като прозорец към реалния свят, отколкото като екран.
Според блога Bits на New York Times част от инженерите на Apple разработват преносим компютър, който е подобен на музикалния плейър iPod Nano и ще интегрира в себе си и интелигентен помощник Siri, който вече е част от софтуера на iPhone 4S.
Според източниците на NYT част от служителите на компанията са концентрирали усилията си върху няколко преносими устройства. Едно от тях бива описвано като iPod с огънато стъкло, което може да се носи на китката.
От Google също не искат да изостанат в това поле. В секретните си лаборатории интернет гигантът разработва устройство, което препредава информацията към телефоните под Android. За целта, от Google са наели специалисти по преносими компютри от инженерните университети и от лаборатории като Nokia Labs и Apple.
Според 9to5Google компанията работи върху чифт очила за добавена реалност, които ще показват резултати от търсенето в реално време въз основа на това, което се вижда в момента.
На външен вид устройството ще изглежда ненатрапчиво - подобно на нормани очила с плътни рамки, които обаче имат няколко малки бутона отстрани.
Според 9To5Google устройството "ще комуникира директно с облак, посредством IP”. Според други източници очилата на Google ще се свързват с мрежата посредством GPS, WiFi или Bluetooth.
Водещи
-
Първан Симеонов: Подкрепящите протестите се увеличават
"Аз не съм съгласен, че полицията не си е свършила работата. Според мен полицията си свърши...
07.12 | 18:00
-
Зеленски призова за още ПВО след масирани руски удари
Вчера и днес Русия отново атакува Украйна с множество дронове и ракети
07.12 | 17:40
-
Надзорният съвет на НОИ прие преправения бюджет
В план-сметката на ДОО за 2026 г. се запазват социалните разходи
07.12 | 17:20
-
МОСВ прави спешен мониторинг на морските води заради блокирания танкер
Басейнова дирекция следи за потенциално замърсяване в Черно море след нанесените удари по...
07.12 | 17:00
Най-четени
-
Външните министри на България и Украйна са обсъдили двустранното сътрудничество
Андрий Сибиха и Георг Георгиев са провели телефонен разговор
07.12 | 10:20
-
Бойко Ноев: Протестите ще продължат!
"За да възтържествува демокрацията в България, много е важно тя да победи на президентските...
07.12 | 13:20
-
Българската порноактриса №1 е готова да участва в управлението на "Лукойл"
Мога да стана дясна ръка на бившия шеф на сайта за възрастни Бернд Бергмайр, ако той придобие...
07.12 | 15:30
-
Отлагат евакуационните действия на заседналия "Кайрос" заради лошото време
Предстои да бъдат изяснени причините за навлизането на кораба в териториалните води на България
07.12 | 11:00