CellumPay получи международен сертификат за сигурност 22.04 | 14:56
През приложението се плащат сметки и се пазарува със смартфон

"Целум България", доставчикът на услуги в областта на мобилните разплащания, обяви, че е сертифициран по стандарта PCI DSS и отговаря на най–високите изисквания за сигурност на водещите картови организации в света.
PCI-DSS security Certified е набор от политики и процедури, предназначени за оптимизиране на сигурността на транзакции с кредитни, дебитни карти и защита на картодържателите срещу злоупотреба с тяхната лична информация.
"Целум България" стартира услугата CellumPay и показа своя "интелигентен портфейл", чрез който могат да се зареждат предплатени карти, да се плащат битови и мобилни сметки, да се пазаруват стоки и услуги чрез мобилен смарт телефон.
Компанията навлезе и разви първите си партньорства с Vivacom, Софийска вода, Хеликон, Техномаркет, Евро Брокер, gladen.bg, Green taxi, Български Червен Кръст, Визи Артс, Тип-Топ куриер и спортен клуб Chowa.
Нови търговски партньори са в процес на интегриране. Броят им непрекъснато расте и тази тенденция ще се запази в дългосрочен план, отчитат от компанията.
Паралелно "Целум България" беше изпитвана от международните институции относно сигурността на плащанията, за да бъде сертифицирана по международния стандарт PCI DSS. Всички процеси завършиха успешно и сертифицирането е още едно доказателство за надеждността на CellumPay.
Новият сертификат, получен от "Целум България", допълнително гарантира сигурността и защитата на ползването на CellumPay сред крайните потребители. Те са двойно защитени – от своята банка-издател на картите им и от изключителната система за сигурност на CellumPay, която криптира данните и не предоставя информация в интернет.
CellumPay работи с всички водещи картови организации, дебитни и кредитни карти, активно присъстващи на българския пазар, които по преценка на притежателя могат да се включат в мобилния му телефон.
Приложението е безплатно за изтегляне, а процесът на регистрация е максимално улеснен и се извършва само от смартфона, без да е необходимо посещаване на офиси на банки или на мобилни оператори, а покупките се правят чрез QR код.
* Информацията е на партньор на iNews.
Водещи
-
Meteo Bulgaria: За нищо на света НЕ ПАЛЕТЕ ОГЪН!
Междувременно от "Зелени Балкани" преброиха изгорели 32 бели щъркела и 6 костенурки.
08.08 | 17:59
-
НЗОК започна беседи за здравните права в домовете за възрастни хора
На тях специалисти ще обясняват какви са здравноосигурителните права на живеещите в тях, а...
08.08 | 17:40
-
Няма точен график за доставката на изтребителите F-16 за България
Планирането на полетите от САЩ до България на нашите самолети F-16 Block 70 е сложен и...
08.08 | 17:20
-
Бойко Димитров: Екипът на Васил Терзиев не се е разпаднал
"Още в началото на мандата в Столична община бяхме наясно, че ще сме в много трудна ситуация и...
08.08 | 16:59
Най-четени
-
От днес, 8 август, цените на стоките и услугите в България трябва да са представени в две валути – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени, но няма изискване коя да е водеща –...
08.08 | 09:59
-
Европа е застрашена от нов смъртоносен наркотик в пъти по-силен от хероина и фентанила
Пред бТВ Стефан Бакалов, началник на отдел "Борба с наркотрафика" в Агенция Митници, заяви, че...
08.08 | 12:59
-
Константин Динчев се присъединява към екипа от водещи в bTV Новините
Телевизионният журналист Константин Динчев се присъединява към утвърдения екип от водещи в...
08.08 | 13:30