Chrome ъпдейт дава достъп до камерата и микрофона през интернет 11.07 | 09:57
С него ще имаме директен достъп до различни приложения за обработката на музика, видео и онлайн комуникация

Google представи нова бета версия на своя браузър Chrome, която предоставя достъп на уеб приложения до камерата и микрофона на компютъра без нуждата от използването на плъгини като Flash или Java, информира AFP.
За потребителите това означава, че в бъдеще ще имат достъп до нови забавни уеб приложения – например за създаване на музика, обработка на снимки, видео чат и комуникация в реално време директно през браузъра си.
"Услугата стана възможна благодарение на приложно-програмния интерфейс (API) на getUserMedia, която е първата голяма стъпка за WebRTC – нов стандарт за комуникация в реално време, чиято цел е да позволи предаването на висококачествено видео и аудио съдържание в мрежата", обяснява софтуерният инженер от Google Робърт Тоскано в постинг в блога на Chrome.
Примери за подобни забавни уеб приложения са Magic Xylophone, на който потребителят може да свири, движейки ръце пред камерата, както и фото приложението Webcam Toy, което наслагва фотографски филтри върху снимките в реално време.
Chrome 21 Beta също така включва и подобрената облачна функционалност Google Cloud Print, която интегрира вашия принтер с диалоговия прозорец за печат на Google.
Водещи
-
Румен Радев пристигна с шкодата на жена си в Смолян за среща с унгарския президент
Сребристата лична "Октавия" е купена преди 7 години
19.10 | 19:40
-
Засякоха мистериозни светлини в небето, видени са и от Балканите
Оприличават ги с "неонови вълни" или "електрическа мъгла"
19.10 | 17:39
-
Кутев: Борбата е дали държавата ще се управлява при работеща демокрация, или от една мафиотска структура
"Единственият шанс за съпротива виждам в ИТН", заяви той
19.10 | 17:20
Най-четени
-
Лидерът на ГЕРБ: Всички казват, че не е хубаво на избори, ама чакат Борисов
На политическите си опонентите той каза: "Няма да им стигне времето дори да поддържат това,...
19.10 | 10:00
-
Министър спипа жп работници да крадат плодове
По време на ремонтни дейности те крадяли от частна ябълкова градина
19.10 | 11:20
-
Ива Митева: Наблюдаваме играта „Борба за власт”
Надявам се Трифонов да не остане в този кабинет, заяви тя и прогнозира избори напролет
19.10 | 11:00