Facebook пуска нова комуникационна платформа 16.11 | 07:24

Новата система ще улесни комуникацията между потребителите на социалната мрежа

От Георги Георгиев

Социалната мрежа Facebook представи своята нова комуникационна услуга, съобщава bgr.com.

По думите на изпълнителния директор и създател на компанията Марк Зукеберг, новата системата ще се се стреми да бъде неформална, бърза, персонална, опростена и къса... но да не е имейл.

Начинът на действие на програмата е следният. Някой ви праща имейл, който се показва във Facebook като чат-прозорец (системата се описва като много подобна на IM). Когато отговорите на съобщението, имейл-ът се връща обратно на вашият събеседник. Ако се случи така, че при отговор от насрещната страна сте далеч от компютъра си, ще можете да поискате нотификация посредством мобилно Facebooк-приложение или чрез SMS и по този начин да отговорите от мястото, където се намирате.

Новата услуга ще предоставя изпращането на съобщения по всички различни канали, по които хората комуникират (SMS, имейл, IM) заедно с историята на разговорите. Системата притежава и своя пощенска кутия, която да събира всички важни за потребителя съобщения.

Идеята е да се поддържа непрекъснато течаща история на разговорите, като се предостави максимална комуникационна свобода.

Потребителите на социалната мрежа скоро ще могат да имат и свой имейл с разширение @facebook.com, като първата част ще съвпада с името, което потребителят си е избрал в мрежата.

В бъдеще новата система на Facebook ще поддържа XMPP, IMAP и няколко други отворени протоколи, което ще позволят на потребителите да имат удобен достъп до съобщенията си.

Новата услуга ще бъде пусната в следващите няколко месеца. За минимизиране на бъговете системата бъде предварително предоставена на тестери както направиха по-рано от Gmail.

Водещи