Facebook с приложение за търсене на работа 16.11 | 11:54
Брояч в горната част на приложението ще показва точния брой на достъпните обяви

Социалната мрежа Facebook пуска ново приложение за търсене на работа с надеждата, че то ще помогне на част от потребителите в САЩ да намерят бъдещата си кариерна реализация.
Social Jobs е резултат от едногодишното партньорство на Facebook с щатското министерството на заетостта, както и на няколко национални американски асоциации. В приложението ще бъдат публикувани списъци с обяви за работа, агрегирани от други онлайн услуги за кариерна реализация като BranchOut, DirectEmployers Association, Work4Labs, Jobvite и Monster.com.
Към момента Facebook потребителите могат да търсят сред над 1,7 млн. отворени позиции. Брояч в горната част на приложението ще показва точния брой на достъпните обяви.
Въпросът, който мнозина си поставят тук, е дали в една предвидена за неформални контакти и дейности социална мрежа може да се използва за сериозни занимания, каквото е търсенето на работа. Все пак не са малко хората (особено зад Океана), които са били уволнени тъкмо заради качването на неподходящи снимки или постинги във Facebook.
От досега си с мрежата са "пострадали" и част от работодателите, които са били съдени заради това, че са изисквали Facebook паролите на свои служители.
Въпреки всичко новото приложение може да се окаже в крайна сметка полезно. Проучване сред 530 работодатели, проведено от Националната асоциация на колежите и потребителите открило, че половината от тях използват мрежата в процеса на наемане на нови служители, а над половината очакват в бъдеще Facebook да се превърне в още по-важен инструмент за издирване на таланти.
Водещи
-
Софийският районен съд осъди Васил Михайлов, син на пернишкия прокурор Бисер Михайлов
Прокуратурата настояваше за по-тежко наказание от 11 години и 11 месеца лишаване от свобода и...
11.04 | 17:40
-
Столично училище жертва входа си заради хазартна зала
Драматичният случай се е разиграл през 2019-2020 г., когато училището получава нареждане от...
11.04 | 17:20
-
Протест в памет на Сияна ще блокира пътя край Телиш
Обходни маршрути и организация на движението
11.04 | 16:59
-
ГДПБЗН с нова техника и важни препоръки за Великден
Увеличение на засегнатите от пожари площи
11.04 | 16:45
Най-четени
-
Шефът на АПИ към бащата на Сияна: Апелирам да даде конкретни имена на заплашвани служители
"Никой никога не е заплашвал или спирал служители на Агенция „Пътна инфраструктура“ да...
11.04 | 14:45
-
Кирил Петков: Пеевски е звънял като луд на всякакви министри
Неговото изявление е продължение на думите на Андрей Цеков от вчерашния ден, който твърди, че...
11.04 | 11:33
-
Брокер с прогноза за цената на имотите при влизането ни в еврозоната
Първият фактор - високото търсене повишава цената. Освен това има и ниско предлагане.
11.04 | 14:30
-
Петков:Андрей Цеков е получил закана, че ако продължава да се споменава Иван Мирински ще има проблеми
Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков коментира актуални теми в НС.
11.04 | 10:45