Galaxy Note: гигантски телефон или миниатюрен таблет? 02.09 | 12:25
Новият хибрид на Samsung ни предлага по малко и от двете

Корейският технологичен производител Samsung представи най-новия член от линията си смартфони и таблети Galalxy, който още на пръв поглед изглежда като комбинация между гигантски телефон и малък таблет.
Според компанията джаджата е предназначена за потребители, които не искат да ходят с две устройства и все пак разполагат с достатъчно големи джобове, за да я носят със себе си.
Официално Galaxy Note се води смартфон, който е снабден с 5,3 инчов (13,5 см) HD Super AMOLED екран. Моделът разполага с много от функциите на таблет, както и с дигитална S писалка, което го прави доста интересно хибридно предложение на пазара.
Телефонът щe разполага с достъп до 4G мрежи, като ще се предлага във варианти едновременно за стандартите HSPA+ и LTE.
В ролята си на таблет Galaxy Note ще предлага екран с разделителна способност от 1280 на 800 пиксела, което означава по-малък мащабиране и превъртане на текстовете при сърфиране и работа с бизнес приложения като PowerPoint. Дебелината на апарата е 9.65mm.
В хардуерно отношение телефонът разполага с двуядрен процесор на 1.4GHz с 1GB RAM и вградена памет от съответно 16GB и 32GB в зависимост от модела. Засега системата работи под Android 2.3, макар че това може да се промени с оглед на изхода от съдебните спорове между Apple и Samsung. Note разполага и с чифт камери – 8 мегапикселова от задната страна и 2 мегапикселова отпред за видео разговори.
Прикачената към телефона-таблет S писалка позволява на потребителите да извършват прецизни задачи, които са трудно изпълними с пръсти. Вграденият в телефона S Memo софтуер предлага платформа за обработка на снимки, аудиофайлове, написани на ръка бележки или направени на телефона рисунки, които могат да бъдат комбинирани по различен начин и изпращани през имейл или текстово съобщение.
Водещи
-
Бащата на Сияна: Благодаря, че вместо да се молите за здравето на децата си, се молите за душите на нашите
Продължават протестите срещу войната по пътищата
13.04 | 19:00
-
Тържествена церемония в Трета авиобаза посрещна първия Ф-16
Експлоатацията му ще започне след неговото техническо и летателно приемане от ВВС на България
13.04 | 18:40
-
В понеделник транспортни работници излизат на протестно шествие в София
Вижте къде ще има затворени улици
13.04 | 18:20
-
Карлос Насар e най-добрият тежкоатлет в Европа за 2024 г.
Изминалата година бе най-успешната във все още кратката кариера на 20-годишния спортист
13.04 | 18:00
Най-четени
-
Доган се "прибра у дома" в Боянските сараи за среща с младежкото ДПС, полицията го изгони (ВИДЕО)
Нахлуването на Ахмед Доган и неговите привърженици в имота, известен като "Сараите" в Бояна, е...
13.04 | 10:20
-
Нов протест в София заради опасните пътища
Повод за масовото недоволство стана трагичният инцидент с 12-годишната Сияна
13.04 | 11:00
-
Гроздан Караджов: Ако сведем до нулa жертвите на тези 36 участъка, ще спасим 150 българи
11 институции отговарят за пътищата, ние работим с отговорност и срокове, заяви транспортният...
13.04 | 13:20
-
Калфин: ЕС няма интерес от търговска война със САЩ, но има много силни оръжия
"Имаме капацитет и трябва да се насочим към високотехнологичната отбранителна индустрия",...
13.04 | 14:00