Microsoft с разяснения относно безплатния Windows 10 за пиратите 27.03 | 17:01
И въобще дали ще бъде безплатен

Преди няколко дни Microsoft обяви намерението си ползвателите на пиратски Windows 7 или 8 също да могат да преминат безплатно към предстоящия Windows 10.
Както може би мнозина са очаквали, целият процес няма да бъде толкова простичък – тоест, няма да се състои в едно натискане на бутона upgrade.
Говорител на Microsoft е споделил пред The Verge, че софтуерният гигант ще предостави механизъм на пиратите, позволяващ им да преминат към последната версия на Windows. Но всеки желаещ пират ще трябва да мине през Windows Store-а, за да може да се легализира.
С други думи потребителите с нелегални копия на Windows 7 и Windows 8 ще имат възможност да преминат към Windows 10, но все още липсва официално потвърждение, че това ще бъде напълно безплатен процес.
"Ще предоставим механизъм за потребители, които използват нелегален софтуер, да се превърнат в легални през Windows Store. Независимо дали ъпгрейдват своята версия на Windows, или купуват (новата).", са точните думи на говорителя на Microsoft.
Независимо че компанията от Редмънд продължава да говори закодирано, говорителят ѝ е допълнил, че ъпгрейдът през Windows Store ще бъде валиден за, цитираме, "целия свят".
Според Reuters решението на Microsoft да улесни преминаването към Windows 10 дори и за ползвателите на пиратски софтуер е продиктувано от желанието му да се пребори успешно с нелегалното разпространение на Windows в Китай.
Водещи
-
Трагедия в Несебър! 8-годишно момченце падна от парасейлинг и загина в морето
Инцидентът е станал пред х-л "Афродита" на "Талисман бийч"
18.08 | 16:30
-
Жена на полицай е убита в Първомай
Тя е била открита от сина си в банята, наръгана с нож
18.08 | 16:15
-
В Румъния задържаха български бус с 10 мигранти от Ирак и Сирия
Арестуваните мигранти, шофьорът и другия български пътник са били предадени на българските...
18.08 | 16:00
Най-четени
-
Катастрофа с тирове на един от входовете за Пловдив затапи АМ "Тракия"
Задръстването е над 5 километра
18.08 | 10:30
-
Запали се сметището в пловдивско село
Сигналът за пожара е подаден към 05:30 ч. в понеделник
18.08 | 10:45
-
Омбудсманът внася в НС искане за назначаване на свой заместник
В петък се проведе изслушване на трите кандидатки за поста - Деница Димитрова, Марина Кисьова...
18.08 | 09:45