OpenAI пусна мултимодалния ChatGPT 4о. Тази новина коментира футурологът доц. д-р Мариана Тодорова в предаването "Сценарий от бъдещето" на Радио "Фокус" с водещ Ива Дойчинова.
Платената версия ChatGPT 4 съдържа много елементи на мултимодалност, но не е изцяло мултимодален изкуствен интелект. ChatGPT 4о е такъв. "Това, което е най-впечатляващо, е, че ние заместваме заданието с гласова команда", посочи доц. Тодорова.
Тук обаче идва въпросът за ясното и точно задание и резултата от търсенето, отбеляза тя. "Когато ние не сме обмислили добре какво искаме да кажем, ще има доста информация като поток на съзнанието и непрекъснато ще допълваме и поясняваме, за да стигнем до точното задание. От гледна точка на изкуствения интелект това е ново запитване. А знаем колко енергоемко е това и колко вода струва на планетата", коментира Мариана Тодорова.
ChatGPT 4о ще бъде безплатен. Тя допусна, че това се прави с цел фина настройка на модела.
Доц. Тодорова отбеляза също, че създателите са кодирали и емоция в ChatGPT 4о, което създава впечатлението, че вече общуваме с човек. "Освен това можем да го прекъсваме, за да стане още по-жив разговорът. ChatGPT 4о помни какво е казал до момента, т.е. има истински контекст", поясни тя.
Водещи
-
САЩ и Иран пак прекратяват взаимните атаки
Очаква се двете страни да се срещнат във вторник (30 юни) в столицата на Катар - Доха, за да...
29.06 | 11:15
-
Гълъб Донев: Бюджет 2026 г. е реалистичен
Той е такъв заради лошото наследство, каза финансовият министър
29.06 | 11:00
-
Синдикатите излизат на протест в 14 ч. пред МС
Те се обявяват срещу предлаганите промени в проектобюджета за настоящата година
29.06 | 10:45
-
Проектобюджет'26 г. идва твърде късно, за да позволи реални структурни реформи още тази година
Това заяви Любомир Каримански
29.06 | 10:30
Най-четени
-
Честит Петровден! Ето какви са традициите
Вижте също кой има имен ден и поверията, свързани с празника
29.06 | 09:00
-
Главсекът на МВР: Олег Невзоров е действал през посредници
Вероятно нарушенията и престъпленията около недвижими имоти във Варна са в пъти повече от...
29.06 | 09:45
-
Жълт код за опасно горещо време в цялата страна
Максимални температури – между 34° и 39°, за София – около 34°
29.06 | 09:15