Oracle иска Лари Пейдж да свидетелства по патентно дело 15.07 | 13:14
Според Google искането е необосновано, тъй като тази информацията може да бъде дадена и от други хора

Американският софтуерен производител Oracle поиска от съда да вземе показанията на съоснователя и изпълнителен директор на Google Лари Пейдж по дело за нарушаване на патент, предаде Ройтерс.
От Oracle съдят Google и твърдят, че операционната система Android е била направена с помощта на програмния език Java, за когото Oracle имат патенти. Собствеността на Oracle върху Java стана факт след като през януари 2010 година компанията купи Sun Microsystems.
Искането на Oracle за показания на Пейдж е поради факта, че той е оторизирал придобиването на Android от Google. Освен това Пейдж е взел и участие в разговорите между Sun Microsystems и Google относно Java патентите за операционната система.
От Google веднага контрираха и поискаха освен Пейдж, показания да даде и изпълнителният директор на Oracle Лари Елисън. Според Google искането на Oracle е необосновано, тъй като информацията, която Пейдж трябва да даде, може да бъде предоставена и от други хора.
Водещи
-
Бойко Борисов: Протегнатите ръце са по-силни от юмрука на Румен Радев (ВИДЕО)
НС по най-бързия начин трябва да отхвърли този референдум, подчерта лидерът на ГЕРБ
10.05 | 12:00
-
Пакистан започна военна операция срещу Индия
10.05 | 11:40
-
Баницата ни в Топ 100 на най-вкусните ястия в света
Проучването е направено от Международния пътеводител за традиционни храни TasteAtlas
10.05 | 11:19
-
Доц. Цеков: Предложението на Радев за референдум за еврото е противоконституционно
Докторът по конституционно право обясни защо у нас не може да бъде проведен такъв референдум
10.05 | 11:00
Най-четени
-
Протести в София и Варна срещу жестокостта над животни
Демонстрациите са в отговор на серията престъпления с продажбата на порнографско съдържание с...
10.05 | 09:40
-
Обилни дъждове в половината страна, темепературите падат
Максималните температури ще бъдат между 14° и 19°, в североизточните райони - между 12° и 14°,...
10.05 | 09:04