Samsung готви рекордни инвестиции през 2012 г. 09.11 | 11:50
Компанията ще влага повече пари в печелившия си бизнес с чипове за iPhone и Galaxy S
Корейският електронен производител Samsung планира да инвестира близо 33,9 млрд. долара в производство и научноизследователска дейност през следващата година. Така инвестициите ще скочат с около 27% спрямо направените през тази година, съобщи местна медия, цитирана от Reuters.
Изданието Edaily съобщи, че компанията планира да увеличи значително разходите си за своя бизнес с чипове (LSI). В него влиза производството на микропроцесори за iPhone и серията смартфони на Samsung Galaxy S, както и на OLED дисплеите, използвани предимно върху мобилните устройства на компанията.
Силните продажби на мобилни чипове и дисплеи, задвижвани от повишаващото се търсене на смартфони и таблети, помагат на компанията да се справи по-добре със слабите резултати от производството на традиционните паметови чипове и дисплеи за персонални компютри и телевизори.
Световният лидер в производството на чипове планира да изхарчи близо 13,4 млрд. долара за своя бизнес с чипове, от които над половината ще бъдат дадени за развойна дейност в LSI бизнеса ѝ.
Според статията на Edaily Samsung планира да увеличи инвестициите си в органичните дисплеи до над 6,2 млрд. долара и да намали на половина парите за течно кристалните дисплеи (LCD) до 1,8 млрд. долара през следващата година. Говорител на Samsung отказа коментар по темата.
Водещи
-
Шефът на Тол управлението: Купуват винетките от нас и ги препродават на по-висока цена
Олег Асенов обясни, че компаниите, които продават винетките, са регистрирани извън територията...
08.01 | 09:26
-
През 2026 г. ще открият 2855 нови места в яслите и детските градини в София
През 2027 г. се предвиждат още близо 1500 нови места
08.01 | 09:15
-
НИМХ: Рязко застудяване и сняг обхващат цялата страна
НИМХ пусна пълната прогноза до края на седмицата и началото на новата
08.01 | 08:57
Най-четени
-
АПИ: Тръгвайте на път готови за зимни условия, дъждът ще преминава в сняг
Прогнозата на метеоролозите показва, че в Северна България и планинските райони дъждът ще...
08.01 | 08:45
-
НИМХ: Рязко застудяване и сняг обхващат цялата страна
НИМХ пусна пълната прогноза до края на седмицата и началото на новата
08.01 | 08:57
-
През 2026 г. ще открият 2855 нови места в яслите и детските градини в София
През 2027 г. се предвиждат още близо 1500 нови места
08.01 | 09:15