Sony показа пред света как изглежда PlayStation 4 11.06 | 13:07
Японската компания влиза в безпрецедентна битка с Microsoft
На пищна пресконференция Sony показа пред света визията на PlayStation 4. Новата конзола на японския гигант ще влезе в могъща битка с Xbox One на Microsoft в края на годината.
Платформата от ново поколение впечатлява с адски модерен индустриален дизайн и действително изглежда като устройство от бъдещето.
PlayStation 4 ще бъде по-малък от Xbox One, но същевременно и значително по-мощен. И двете конзоли ще бъдат мултимедийни хъбове от ново поколение, на които ще могат да се играят игри, гледат филми, слуша музика, браузва в интернет и т.н.
Най-добрата новина за Sony обаче e анонсираната на цена от 399 долара за САЩ и 399 евро за Европа. В случая това е със 100 долара/евро по-малко от цената, на която ще се продава Xbox One.
Sony също обяви, че няма да има рестрикции, що се отнася до софтуера втора употреба. С други думи всеки притежател на дадена игра свободно ще може да я продаде, даде на приятел и т.н. При Microsoft нещата не стоят по този начин.
Подробно за действително бурно протичащото най-голямо софтуерно изложение в света, какво могат да очакват българските потребители, много видео и информация очаквайте съвсем скоро.
Представянето на PS4 във видеоформат, сега:
Водещи
-
Божанков: Искаме да бъдем първа политическа сила и да поемем отговорност за управлението на държавата
Според него изборите ще са борба на живот и смърт за статуквото
17.01 | 18:00
-
Новолуние в Козирог: Всичко старо си отива
На този етап всичко ще се планира и развива задкулисно, лицемерно и под напора на емоциите
17.01 | 17:40
-
Тръмп покани Ердоган сред основателите на Съвета за мир в Газа
Новата структура ще участва във формирането на бъдещото управление и услуги в ивицата Газа
17.01 | 17:20
-
„Кроношпан“ внесе план за безопасно спиране на производствена линия във Велико Търново
Компанията ще обжалва наложената мярка
17.01 | 17:00
Най-четени
-
От 19 януари до 18 юли спират влаковете между метростанциите "Сливница" и "Обеля"
За посочения период метростанция "Сливница" ще бъде крайна за линии № 1 и № 4; станция "Обеля"...
17.01 | 10:20
-
Ваня Григорова: Падането на правителството беше гласът на гнева, но ни остави без бюджет
Независимият общински съветник предупреди за колапс в здравеопазването, хаос в София и липса...
17.01 | 12:00
-
Край на тайната на заплатите от тази година
ЕС въвежда задължителни правила, които целят да превърнат принципа „равно заплащане за равен...
17.01 | 14:00
-
Все повече българи напускат Великобритания
Около 11 хиляди наши сънародници са си тръгнали от Острова през последната година
17.01 | 11:40