Британски музикални производители поискаха забрана за The Pirate Bay 05.11 | 12:08
BPI е готова да се обърне и към съда

Британската асоциация на музикалните производители (BPI) поиска официално от British Telecom да отреже интернет достъпа от Великобритания до The Pirate Bay, предаде Belfast Telegraph.
Според BPI блокирането трябва да бъде направено на всяка цена, за да се защити авторското право. Асоциацията предлага на British Telecom да направи това доброволно. Ако британският оператор не се съгласи, то BPI е готова да отнесе въпроса до съда.
The Pirate Bay е може би най-известният торент сайт в света. Той е на 85 място по трафик от всички сайтове на планетата. Сайтът е създаден през 2003 година като отговор на авторските права и сегашният им вид на съществуване, който според авторите на The Pirate Bay е несправедлив.
След съдебен процес срещу създателите на сайта, в началото на миналата година беше съобщено, че той спира работа. The Pirate Bay обаче работи и до днес – потребителите му споделят файлове не чрез торент-тракер, а по алтернативни начини.
Водещи
-
Пълнолуние във Водолей днес: Ето какво ще донесе на всяка зодия
Нито един зодиакален знак няма да остане незасегнат
09.08 | 17:40
-
Тръмп обяви, че е помирил Армения и Азербайджан
09.08 | 17:20
-
Два шведски самолета също се включват в гасенето на огнения ад край Славянци
Задействан е кризисния щаб, който наблюдава обстановката и при необходимост ще се вземе...
09.08 | 17:00
-
Експерт: Регулациите на AI в ЕС спират развитието му
Етичният въпрос винаги ще стои, а политическо-военният аспект винаги ще остане забулен в...
09.08 | 16:43
Най-четени
-
Левон Хампарцумян каза докога да не пипаме Бурканбанк
И преди, и след еврозоната с парите от бурканите по закон можем да платим всичко
09.08 | 11:00