Българчета ще се обучават в център на НАСА 15.02 | 19:12
Това лято центърът Space Camp в Турция ще приеме 40 български ученици

Български ученици между 9 и 16 години ще имат възможност да се обучават в научно-образователния космически център на НАСА - Space Camp Turkey, за осма поредна година.
Центърът в турския град Измир е един от петте международни обучителни центъра на американската космическа агенция в света. Той работи по програми, разработени от американските космически специалисти, и разполага с модел на кабината на космическа совалка, в която се симулират условията на подготовка и осъществяване на космически полет.
Всяка година участието на българските ученици се осъществява от компанията за мултимедийни продукти за образование "Сирма Медия", съвместно с Центъра за творческо обучение - официален представител на Space Camp за България.
През 2012 г. в Space Camp ще участват 40 младежи, ръководени от шестима учители, подкрепени от "Сирма Медия" и ЦТО. До края на март 2012 г. се провежда конкурс за номиниране на осем стипендианти. Повече информация е достъпна тук.
Научно-образователните програми са с продължителност от една седмица. Те се провеждат се през лятото и в тях могат да участват младежи от 9 до 16 годишна възраст с познания по английски език и интереси в областта на науката и технологиите.
Досега в програмата са са участвали над 120 български ученици и десетки учители.
От 1991 г. насам Космическият център в Измир предлага обучения, целящи да насърчат и мотивират младите хора в усвояването на знания по астрономия, природни и обществени науки, и технологии. Разликата на обученията от преподаваното в класната стая е практическата им насоченост – освен знания за физичните закони и космоса, учениците придобиват умения да работят в екип, да комуникират и взимат решения и да упражняват лидерски качества.
Младежите имат и възможността да осъществят интензивен контакт с националности и култури от цял свят. Всяка година Space Camp е домакин на отбори от 40 различни държави.
Космическият център е снабден с оборудване, благодарение на което учениците могат да участват в интересни интерактивни дейности – да ползват специални тренажори и симулатори, с които тренират истинските космонавти, да участват във виртуални полети със совалка и т.н. Допълнителна информация за програмата можете да откриете тук.
Водещи
-
Свръхтуризмът: Любим ски курорт в Италия ограничава броя на туристите
Ограничават дневните пропуски до "идеален брой"
09.10 | 16:45
-
220 000 българи живеят без лична карта
09.10 | 16:30
-
Симеон Сакскобургготски продаде царския дворец в град Баня
Купувачът е бизнесменът и собственик на "Инса ойл" Георги Самуилов
09.10 | 16:15
-
Затвор за намеса в личния живот: Правната комисия одобри предложението на ИТН
„За“ гласуваха 14 депутати, „против“ - четирима, а „въздържал се“ – един
09.10 | 16:00
Най-четени
-
Десетки наводнени автомобили и евакуирани граждани в Русе след пороя
Драматична евакуация на "Свободна зона"
09.10 | 12:30
-
Мика Зайкова: Хора са принудени да взимат минимална заплата и да получават нещо под масата
Максималната пенсия трябва да се увеличава постепенно, за да не се изчерпи този ресурс
09.10 | 12:15
-
Нивата на река Белица достигнаха критични стойности
След вливането на Белица в Янтра нивото на реката е 4,18 м в кв. Чолаковци при критична...
09.10 | 10:30
-
Кметът Благомир Коцев с ново писмо от ареста
Бъдете обединени. Борете се за свободата си, а аз ще се боря за своята!"
09.10 | 11:15