Глобиха с 8,8 млрд. долара HP 21.11 | 09:09
Производителят на хардуер и софтуер бе наказан заради „преднамерени усилия да заблуди инвеститори и потенциални купувачи“ от страна на Autonomy Corp.

Производителят на хардуер и софтуер Hewlett-Packard (HP) беше наказан с такса от 8,8 млрд. долара заради "преднамерени усилия да заблуди инвеститори и потенциални купувачи" от страна на софтуерната компания Autonomy Corp., която е нейна собственост, информира Bloomberg.
Миналата година HP се съгласи да закупи Autonomy за 10,3 млрд. долара.
Повече от 5 млрд. долара от сумата, която американският технологичен гигант трябва да плати, се дължат на счетоводни машинации, които бяха оповестени от висш мениджър на британската Autonomy след напускането на основателя на компанията Майк Линч.
Миналата година HP закупи британската софтуерна компания, за да разшири портфолиото си от услуги в сферата облачните технологии и софтуера за търсене на информация в електронни пощи, музика, видео и постове в социалните мрежи като Facebook.
Същевременно на 20 ноември се забеляза поевтиняване на акциите на Hewlett-Packard с 12% след поскъпването от 3,5% до 13,30 долара за брой на борсата в Ню Йорк на 19 ноември.
Какво прогнозира още компанията, може да видите на Econ.bg.
Водещи
-
Три са жертвите при адския потоп на "Елените"
Това потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов
03.10 | 19:00
-
Спортният комплекс на Свети Влас вече не съществува ВИДЕО
Очаква се втора вълна от обилни валежи
03.10 | 18:15
-
Атанас Атанасов: В ход е проруска кампания за влияние върху президентските избори
България е една от главните цели на руските специални служби, заяви той от парламентарната...
03.10 | 18:00
Най-четени
-
Алгафари с ключов извод: Пеевски иска стабилна държава
Посланието на Пеевски към Радев
03.10 | 10:15
-
В Бургас е въведено частично бедствено положение заради обилни валежи и мащабни наводнения
Заповедта на кмета Димитър Николов е в сила до 6 октомври.
03.10 | 10:30
-
Евродепутатите от 4 групи в ЕП гласуват срещу Урсула фон дер Лайен
ЕП ще гласува вот на недоверие следващия четвъртък
03.10 | 14:30