Започват курсове по програмите за в „Академията на Телерик“ 12.09 | 19:59
Месецът е октомври

Telerik обяви старта на новия сезон на обученията си по програмиране за ученици. Трите програми - "Детска академия на Телерик", "Училищна академия на Телерик" и "Алго академия на Телерик" – ще започнат през октомври.
Участието в тях е безплатно, като е необходимо единствено учениците да имат интерес към технологиите, не се изискват предварителни знания по програмиране.
"Детска академия на Телерик" Поради големия интерес към обучението за деца от 4-ти до 6-ти клас приемът в "Детската академия на Телерик" включва входен изпит – тест с 20 логически въпроса за време от 45 минути. Изпитът в София ще се проведе в няколко групи в зависимост от броя кандидати през последните две седмици на септември в учебния център на Telerik. Необходима е предварителна регистрация на уебсайта на инициативата.
В средата на октомври ще стартират и 13 школи по програмиране на "Детската академия на Телерик" в още 9 града в страната - Пловдив, Варна, Стара Загора, Габрово, Плевен, Велико Търново, Враца, Кърджали и Разград. Учениците, които искат да се включат в тях, могат да се свържат директно с ръководителите на школите. По време на обученията децата ще развият практически умения по алгоритмично програмиране и разработка на игри. Всички, които преминат цялата програма, ще получат сертификат.
Водещи
-
Пети протест във Варна в подкрепа на кмета Благомир Коцев
Събралите се издигнаха плакати "Свобода за Благо", "Днес е Благо, утре си ти", "Защо пускате...
23.07 | 21:01
-
Вот на недоверие - най-рано през септември
От ПП-ДБ ще търсят ясна тема и широка подкрепа, за да не се окаже, че вотът само засилва...
23.07 | 21:00
-
Ново проучване: Пандемията е ускорила стареенето на мозъците ни
Хора, които не са боледували от COVID-19, също са засегнати
23.07 | 20:45
-
Задържаха пътен полицай от Пловдив заради поискан подкуп
Образувано е досъдебно производство
23.07 | 20:30
Най-четени
-
11-месечно бебе почина след поставена ваксина в УМБАЛ - Бургас
Родителите са поискали да бъде извършена аутопсия, която да покаже точните причини за смъртта...
23.07 | 13:30
-
Опасни бактерии дебнат летовниците в Черно море
В САЩ например около 1 на 5 заразени умира в рамките на два дни.
23.07 | 11:59
-
България иска заем до 3 млрд. евро за укрепване на евроотбраната
Исканата финансова помощ е с минимален праг в размер на 2 745 700 000 евро и максимален праг...
23.07 | 15:10
-
Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет за изменение на подробния устройствен план в местност "Кръстова вада"
Връщане към законните параметри
23.07 | 09:59