И Google обяви най-хитовите търсения за 2011 г. 16.12 | 10:22
Най-бързо е добила популярност американската тийнейджърка Ребека Блек
Преди няколко дни Yahoo! изнесе списък на най-търсените словосъчетания в едноименната търсачка за 2011 г. Топ 10 оглави смартфонът на Apple – iPhone.
От Google не останаха по-назад и в четвъртък вечерта (15 декември) оповестиха и своите най-хитови търсения. Apple е оставила своя отпечатък и в това подреждане, като в челната десетка попадат името на нейния съосновател Стив Джобс, който почина през октомври, както и "iPhone 5” и "iPad 2”.
Първото място в класацията на Google обаче заема не IT продукт или известен технологичен лидер и бизнесмен, а една американска тийнейджърка. Това е нашумялата чрез видеата си в YouTube Ребека Блек, която благодарение на сайта успя да се превърне в дамският аналог на Джъстин Бийбър, макар и по-голямата част от гледалите изпълненията ѝ всъщност да я осмяха.
Важно е да се отбележи, че списъкът, изготвен от Google, е формиран на базата на най-бързо набиращите популярност имена и думи в интернет, а не толкова на най-честите търсения. Тоест, ако дадено словосъчетание светкавично е добило широка популярност, е възможно то да изпревари много други, към които на практика има по-голям траен интерес.
На второ и трето място в класацията се нареждат съответно новата социална мрежа Google+ и американският актьор Райън Дън, загинал в автомобилна катастрофа.
Четвъртата позиция се заема от обвинената в убийството на детето си Кейси Антъни, която беше оправдана след шумен съдебен процес, а петото място е за видеоиграта "Battlefield 3".
Истерията около следващия телефон на Apple се е отразила в масово търсене на думата "iPhone 5” - на шесто място -, въпреки че в крайна сметка тази година компанията представи подобрена версия на iPhone 4.
Седма при най-бързо набиращите популярност търсения е певицата Адел, а осма – японската група TEPCO, която е оператор на авариралата при земетресението и цунамито от март в Япония атомна централа "Фукушима".
Топ 10 затварят "Стив Джобс" (на девето място) и "iPad 2” (на десето).
В аналогичната класация на търсачката на Microsoft – Bing – първото място заема Джъстин Бийбър. След него са риалити звездата Ким Кардашиян и Дженифър Анистън.
Водещи
-
Джигит се похвали в социалките с 220 км/ч по автомагистрала "Тракия"
Максимално разрешената скорост по АМ "Тракия" е 140 км/ч
26.07 | 17:20
-
Стефан Белчев: С Бюджет'26 слагаме край на триковете, които бяха правени досега
За всяко евро има разчетено перо, няма да има харчене на тъмно, заяви депутатът от...
26.07 | 16:40
-
Земеделци блокираха за кратко пътя Русе - Маказа заради ниските изкупни цени
Извиняваха се на шофьорите с краставици и чушки
26.07 | 16:20
Най-четени
-
Демерджиев: Между истината и спекулациите, има голяма разлика!
Така той коментира изявлението на Хамид Хамид
26.07 | 10:20
-
Гюров: Решението за кандидатиране за президент не трябва да се взема припряно
"Хората не протестираха срещу бюджета на кабинета "Желязков", за да получат още от същото",...
26.07 | 12:00
-
САЩ призоваха Украйна да не напада неруски кораби в Черно море
Това стана след удар на ВСУ по кораб, превозващ петрол по договор с Chevron
26.07 | 11:40