Как да поправим счупен дисплей на iPhone 5 (ВИДЕО) 20.01 | 19:30
Възможно е.. с няколко инструмента, малко технически умения и здрави нерви

Всеки, който някога е изпускал скъп смартфон по стълбите или асфалта, е изживявал триТе секунди на ужас, докато безценната му джаджа е летяла към съдбата си. След това сценариите обикновено са два – или облекчение от това, че щетите са минимални, или голямо съжаление и яд, че сте потрошили например сензорния екран на играчката си.
Оказва се обаче, че спасение има дори и безнадеждно счупени екрани на смартфони. Или поне що се отнася до модела iPhone 5, пише Mashable.
Ако разполагате с подходящите инструменти, задоволителни технически умения за работа с малки части и сложна електроника и здрави нерви, можете съвсем сами да подмените увредения дисплей с нов. И дори след това (евентуално) сами да си го сглобите, както показва видеото, публикувано от iFixit.
Предупреждаваме, че преди да подходите към този проект, трябва да сте наясно, че подмяната на дисплея е предизвикателство, което не гарантира 100% резултати. Машинарията в iPhone e толкова деликатна, че винаги има опасност с някое неправилно движение да прекъсне кабел или да счупи друг важен компонент.
Съответно не е за пренебрегване и опасността да си нарежете пръстите на счупеното стъкло. Така че ако все пак решите да действайте - внимателно и със знанието, че накрая можете да влошите нещата.
Водещи
-
Сребърен медал за България ня Световното по волейбол във Филипините
Хиляди у нас подкрепяха отбора ни по време на мача с Италия
28.09 | 15:25
-
Ружди Ружди с шеста световна титла в тласкането на гюле за хора с увреждания
Той оглави класирането още с първото тласкане на финала
28.09 | 14:00
Най-четени
-
Масово гледане на финала по волейбол в цялата страна – вижте къде
Националният ни отбор ще играе днес от 13.30 ч. срещу тима на Италия за титлата на световното...
28.09 | 09:00
-
Румен Петков: ПП-ДБ живеят от Пеевски и заради Пеевски
Той за тях е като слънцето и въздуха
28.09 | 11:00
-
Облачна и дъждовна неделя
Дневните температури в цялата страна ще се понижат още и ще са около и под 20°C
28.09 | 09:15
-
Основни хранителни стоки поскъпват на тържищата
Повечето зеленчуци и плодове поевтиняват на борсите у нас
28.09 | 10:20