Масов бой спря китайска фабрика на Foxconn 24.09 | 11:02
Близо 2000 души са участвали в сбиване, което спря една от производствените мощности в страната
Foxconn, тайванският производител на iPhone на Apple, е преустановил производството на една от фабриките си в Китай след масово сбиване на работниците, в което са участвали близо 2 хиляди души, съобщава AP.
Сблъсъците, причините за които в момента се разследват, са се разгорели в събота през нощта на територията на общежития в близост до фабриката на Foxconn, разположена до северния китайски град Тайюен.
По информация на китайската полиция близо 5 000 полицаи са били разположени на мястото на инцидента. Те успели да овладеят ситуацията след четиричасови усилия. Вследствие на сблъсъка 40 души били хоспитализирани, а няколко са били арестувани, съобщават от тайванската компания.
За момента изглежда, че насилието не е свързано с трудовия процес във фабриката, казват представители на полицията и на Foxconn. В коментари, публикувани в интернет, се казва, че вълненията вероятно са избухнали, след като служител на охраната е ударил работник.
В резултат на инцидента от Foxconn съобщиха, че производството във фабриката е преустановено до вторник. Представители на компанията отказаха да коментират дали в нея са се произвеждали елементи за новия iPhone 5.
В засегнатата от бунтовете фабрика работят 79 хиляди души, като общият брой на заетите в производствените мощности на Foxconn са близо 1,2 млн. китайци.
Водещи
-
Майчинство в Европа: Колко дълъг е отпускът и колко се плаща
Как е в България? Сравнителен поглед
13.07 | 13:15
-
България е готова да подкрепи днес разширяването на санкциите срещу Русия
„Българските резерви бяха взети предвид, имаме готовност да подкрепим пакета“, каза тя.
13.07 | 12:59
-
Битови отпадъци и хигиенни материали изплуваха край Централния плаж във Варна
Към момента на извършената проверка не е установено преливане на отпадъчни води от битовия...
13.07 | 12:15
-
Преди 72 години светът се сбогува с Фрида Кало
Най-силното ѝ наследство е в картините, които превърнаха личното страдание, женската...
13.07 | 11:45
Най-четени
-
Тежка катастрофа на автомагистрала "Тракия“ в посока София
Активната лента за движение в района на ПТП-то е напълно затворена, което налага превозните...
13.07 | 11:15
-
Когато покривът тече, а съседът „няма пари": Какво може да се направи
Протоколът от събранието: най-важният документ
13.07 | 10:45
-
Търговският регистър пак се задръсти
"Регистрация на ново търговско дружество, която по закон трябва да стане до 24 часа, сега...
13.07 | 10:30