Над 1 млн. ментета срещу коронавируса продавани в Amazon, компанията ги спря 28.02 | 10:55
Онлайн платформата е спряла достъа и на десетки хиляди търговци, спекулиращи с цените

През последните седмици Amazon.com Inc е забранил продажбата на повече от един милион продукта, за които погрешно се твърди, че лекуват или защитават срещу коронавируса, заявиха от компанията пред агенция Ройтерс, предаде БНР.
Amazon също така е премахнал десетки хиляди оферти на търговци, за които се смята, че се опитват да изнудват клиентите с необосновано високи цени. Най-големият онлайн търговец на дребно в света е изправен пред внимателен контрол върху свързаните със здравето оферти на своята платформа. По-рано тази седмица Италия пък стартира проучване за рязкото увеличаване на цените в интернет пространството за хигиенизиращи гелове и хигиенни маски, докато страната се бори с най-голямото епидемиологично вирусно огнище в Европа.
Един сайт за сравнение на оферти показа скорошни примери за по-високи от обичайните цени на маски на Amazon, произведени от американския индустриален конгломерат 3M Co. Така например в четвъртък 10 опаковки от защитни маски N95 бяха оферирани на цена от $128, видя репортер на Ройтерс, след като разгледа опциите за купуване на сайта на Amazon. Това е сериозно повишение от предишна цена на същия продавач от $41,24 долара. Артикулът обаче беше продаден доста бързо.
"Няма място за покачване на цените на Amazon", заяви говорител на компанията, цитирайки нейната политика, че информацията за продуктите трябва да е точна и че Amazon може да сваля от своите сайтове оферти, които накърняват доверието на клиентите, включително когато ценообразуването "е значително по-високо от неотдавнашните цени, предлагани на или извън Amazon".
Той обаче отказа да посочи точния ценови праг, при който даден артикул се счита за несправедливо оскъпен.
От компанията само посочиха, че следят скокове на цените и неверни твърдения за "ефективни" срещу коронавируса продукти чрез комбинация от автоматизиран и ръчен преглед на списъците с оферти.
Водещи
-
Зеленски с обръщение към нацията в Деня на независимостта на Украйна (ВИДЕО)
В изявлението си той подчерта, че Украйна не чака жестове на добра воля, а има своя воля да...
24.08 | 15:30
-
Борисов: Продължаваме да изграждаме държавата
Който е почивал добре лятото, да се готви, коментира той предстоящия политически сезон
24.08 | 14:30
-
Служители на "Гранична полиция" задържаха шофьора на микробус, който избяга снощи в с. Лозенец
Гл. комисар Антон Златанов: Отчитаме значителен спад на мигрантския натиск
24.08 | 13:00
-
Плодовете и зеленчуците продължават да поскъпват на тържищата
Пилешкото месо поевтинява с 2,19 на сто до 6,80 лева за килограм. Яйцата (размер М) поскъпват...
24.08 | 13:40
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00
-
Лагард: Чуждестранните работници дадоха тласък на икономиката на еврозоната
БВП в Германия щеше бъде с около 6% по-нисък през 2019 г. без , посочи шефката на ЕЦБ
24.08 | 11:00
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00