Папата предизвика фурор в Twitter 05.12 | 10:58
Бенедикт XVI събра половин милион последователи, без да е написал и един tweet

Макар че не е изпратил до момента и един tweet, папа Бенедикт XVI вече има над половин милион Twitter последователи, включили се към осемте акаунта на различни езици под шапката на @Pontifex. Рекордната бройка е постигната само за един ден след пускането на акаунтите, информира Reuters.
Сред последователите са както обикновени вярващи католици, така и видни лица, като например израелският президент. "Ваше светейшество, добре дошли в Twitter”, написа Шимон Перес, който със своите 89 години е четири години по-възрастен от папата.
В понеделник от Светия престол съобщиха, че Бенедикт XVI ще започне да tweet-ва от 12 декември най-вече по въпроси, свързани с вярата.
Папата има осем свързани в Twitter акаунта. Основният - @Pontifex, е на английски, а другите седем имат добавена наставка от две букви за съответния език. Така например на немски акаунтът е @Pontifex_de, а на арабски @Pontifex_ar.
Във вторник вечерта английската версия е имала най-много последователи – близо 400 хиляди. Не е учудващо, че следваща по популярност е испанската с 93 хил. последователи.
От Ватикана специално уточниха, че главата на Римокатолическата църква няма да става последовател на никого в Twitter, oсвен на себе си, т.е на останалите си акаунти на различни езици.
Първите папски tweet-ове ще бъдат отговори на въпроси, изпратени на хаштага #askpontifex.
От Светия престол оповестиха още, че са погрижили специално акаунтът на папата да не бъде хакнат, както това се случи преди време с официалния уебсайт на Ватикана.
Водещи
-
Мюсюлманин чужденец подал сигнал за зверствата на Габриела и Красимир
От август до миналата седмица двамата са наблюдавани от полицията, за да бъдат събрани...
23.03 | 18:00
-
Обявяват над 13 000 места в детски градини и ясли в София
Те са за учебната 2025/2026 г.
23.03 | 17:20
-
Александър Симов : МЕЧ се правят на ощипани тийнейджърчета
Острието на БСП коментира безпрецедентната ситуация от НС в петък
23.03 | 17:00
-
Папа Франциск се появи публично за пръв път от 5 седмици
23.03 | 16:40
Най-четени
-
Мюсюлманин чужденец подал сигнал за зверствата на Габриела и Красимир
От август до миналата седмица двамата са наблюдавани от полицията, за да бъдат събрани...
23.03 | 18:00
-
Кметът на София подкрепя идеята за "червена зона"
Той смята, че трябват корекции на цените за платеното паркиране, защото отдавна не са пипани
23.03 | 13:00
-
НАП проверява и домашните майстори за укрити данъци
Приходната агенция наблюдава хиляди майстори, извършващи домашни ремонти, дали отчитат...
23.03 | 16:20
-
В МО се работи по законодателни промени за задължителна военна служба
Когато сме готови се надяваме да убедим депутатите да ни подкрепят, каза министърът на...
23.03 | 14:00