Следващият iPhone остава без вход за слушалки? 29.11 | 19:51
Но ще бъде още по-тънък?
Желанието на Apple да създаде възможно най-тънко мобилно устройство може да лиши следващия iPhone от още един важен към днешна дата елемент – входът за слушалки.
Според информация на MacOtakara, следващият iPhone няма да разполага с 3,5 милиметровия порт и ще използва вместо него Lightning порт. Подобна промяна ще позволи на Apple създаването на още по-тънък смартфон (с 1 милиметър по-тънък от iPhone 6s), възползвайки се от предимствата на Lightning. Ако подобна стъпка от страна на Apple се окаже истина, то за слушалки с кабел ще трябва да използване допълнителни адаптери. Другият вариант е изцяло да преминете на Bluetooth свързаност при слушането на музика.
Все пак трябва да имате минимум едно наум що се отнася до разпространяването на подобен слух. MacOtakara не е най-надеждният източник на информация и в следващите десет месеца могат да се състоят множество промени – следващият iPhone най-вероятно ще дебютира през септември 2016 година.
Още повече че подобна промяна е и доста рискова от страна на Apple – все още са твърде малко компаниите, които произвеждат Lightning базирани слушалки.
Към днешна дата единствено китайските производители на смартфони са рискували с премахването на конвенционалния 3,5 милиметров жак за сметка на звук през USB.
Водещи
-
Къде в Европа чешмяната вода е най-рискова и какво е положението в България?
Целта е да се следят нивата на вещества, нарушаващи хормоналната система и способни да...
07.06 | 16:00
-
Росен Христов: Договорът с "Боташ" целенасочено не се използва
Той коментира новото си назначение като член на Съвета на директорите на Държавната...
07.06 | 15:00
-
Бялата и черната техника могат да поскъпнат с 15%
Основните причини са поскъпването на петрола, растящите цени на технологичните компоненти и...
07.06 | 14:30
Най-четени
-
Днес е Неделя, посветена на всички светии
Отбелязваме Петрови заговезни, ето какви са поверията
07.06 | 09:30
-
Жълт код за обилни валежи и гръмотевични бури в 6 области
Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, за София - около 26°
07.06 | 09:15
-
Какво е известно досега за двамата шофьори, причинили катастрофата с автобуса в София?
До момента жертвите от бруталния удар вече са четири
07.06 | 10:00
-
Премахнаха оградата на незаконния украински комплекс в "Баба Алино"
Това е устанвила проверка на обществената телевизия
07.06 | 11:00