Стойнев черпи опит от Westinghouse за ядрените технологии 22.11 | 13:37
Министърът посети централата на компанията в Питсбърг
Министърът на икономиката и енергетиката Драгомир Стойнев продължи посещението си в САЩ с визита в централата на компанията Westinghouse Electric Company в Питсбърг. От МИЕ съобщиха, че в централното управление на ядрения консорциум Добрев се е запознал с технологията AP 1000.
"За мен е изключително важно страната ни да разполага с най-съвременните решения от технологична гледна точка. На първо място поставям безопасността и ефективността на съоръжението. Това, което видях, ме кара да мисля, че АР 1000 е една изключително добра технология и в двете посоки", заяви министър Драгомир Стойнев след срещите си в централата на американската компания Westinghouse в Питсбърг.
Министър Стойнев разговаря с президента на Westinghouse Даниел Родерик, който го запозна с изгражданите в момента по новата технология АР 1000 мощности в Китай и в щата Джорджия - САЩ.
В срещата участва и изпълнителният директор на АЕЦ "Козлодуй" Иван Генов.
Компанията Westinghouse е един от пионерите в ядрената енергетика. Тя е единствената в света, която прилага новия индустриален стандарт от трето поколение, лицензиран от Комисията за ядрено регулиране на САЩ - АР 1000.
По оценка на експерти АР 1000 е с най-високо ниво на безопасност и икономически най-изгодна ядрена технология на пазара в момента. По време на посещението в Westinghouse бе организиран специален симулационен тур, който демонстрира как функционира АР 1000.
Водещи
-
Сърбия ще стартира мащабно производство на високотехнологични безпилотни летателни апарати 2
Това обяви президентът на страната Александър Вучич по време на официална церемония в Белград
28.12 | 16:30
-
След 1 януари издаването на нови документи ще ни струва повече
Лична карта, но за деца между 14 и 18 години, вече ще струва 21 лева или малко под 11 евро. В...
28.12 | 15:59
-
Еманюел Макрон: Скърбим за една легенда
Френският президент изрази скръбта си за кончината на Бриджит Бардо
28.12 | 15:45
Най-четени
-
Мирослав Пешлов: Влизането в еврозоната не спира българите да пътуват
Турция и Сърбия са лидери за празниците
28.12 | 09:45
-
Обичаи, свързани с този ден
Освен това цялото семейство трябва да свърши нещо заедно, защото така всички членове ще бъдат...
28.12 | 10:30
-
Лоши са условия в планините за туризъм
Вятър с пориви над 100 км/ч и опасност от лавини
28.12 | 12:30