Тери Пратчет оплю SMS-те и Twitter 03.05 | 16:09
Кратките съобщения нарушават уменията ни да ползваме богатството на езика
Известният фантаст Тери Пратчет, автор на "Истории от Света на диска", хвърли в ужас почитателите на социалната мрежа Twitter. В интервю за британския Evening Standard той окуражи родителите да ограничат децата си от общувания с SMS-и и Twitter.
Според Пратчет използването на тази социална мрежа и кратките съобщения намаляват уменията за ползването на езика, пише Actualitte.com.
Шекспир е усложнил езика ни, но децата ползват едва половината от съществителните, коментира още писателят.
Фантастът оплю като цяло социалните медии."Децата не са привлечени от училищните занимания, а социалните мрежи не помагат много да ги върнем в клас", коментира той.
По тази причина Пратчет смята, че родители трябва да насърчават децата да общуват по "нормалния начин".
"Да се гледаме в очите, да си стиснем ръцете, да седнем на стол и да знаем как да се гледаме лице в лице", коментира той.
Водещи
-
Шефката на НДК отвърна на Евтим Милошев
Адрияна Петкова обвини Министерството на културата в манипулация
05.06 | 21:00
-
Илко Семерджиев: Мандатът на "Прогресивна България" е реформаторски
Никой не може да спре ПБ, ако решат да правят реформи, изтъкна бившият здравен министър
05.06 | 20:45
-
Кьовеши: Забавянето на процедурите в България ще има негативно отражение върху работата на Европейската прокуратура
Тя разговаря с министър Николай Найденов
05.06 | 20:15
Най-четени
-
Какво точно пише в черния списък с препоръки за България?
От нагласените поръчки и вечните мандати във ВСС до капана на плоския данък – всичко зад...
05.06 | 13:21
-
ДБ искат да бъде освободен зам-шефът на НЗОК
Това каза депутатът от "Демогратична България" Ивайло Мирчев.
05.06 | 10:45
-
Премиерът Радев: Над 2,2 млрд. евро скрити разходи изплуват от предишни години
Вучич обеща съдействие за екстрадицията на Мавродиев
05.06 | 15:10
-
Над 12 тона опасни отпадъци от домакинствата са събрани и предадени в София от началото на годината
Тенденцията следва рекордните резултати от предходните две години, като само през 2025 г.
05.06 | 12:45