Фон дер Лайен заяви, че трябват "железни" гаранции за сигурността на Украйна 29.12 | 10:32
Тя зааяви това след видеоконферентен разговор с президентите на Украйна Володимир Зеленски и на САЩ Доналд Тръмп
Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен заяви след видеоконферентен разговор с президентите на Украйна Володимир Зеленски и на САЩ Доналд Тръмп, заедно с други европейски лидери, че е постигнат добър напредък, но са необходими железни гаранции за сигурността на Украйна.
"Европа е готова да продължи да работи с Украйна и нашите партньори от САЩ, за да затвърдим този напредък. От първостепенно значение за тези усилия е наличието на железни гаранции за сигурността още от първия ден", написа тя Фон дер Лайен в социалната платформа "Екс".
Видеоконферентният разговор се проведе след разговор на Тръмп и Зеленски в имението на Тръмп във Флорида. Преди това американският държавен глава говори по телефона и с президента на Русия Владимир Путин. Планираше да му се обади и след разговора си със Зеленски.
Водещи
-
Паркирането под Седемте езера поскъпва двойно за ЧНГ
От 5 лева става 5 евро, Синята зона в курортния град Сапарева баня пък от 1 лев става 1 евро...
29.12 | 17:15
-
НАП тръгна на проверки заради еврото
От началото на следващата година Агенцията ще засили допълнително капацитета си във всичките...
29.12 | 17:00
Най-четени
-
Кристин Лагард за еврото: Чакането на България почти приключи
Президентът на ЕЦБ определи момента като исторически етап, който укрепва търговията,...
29.12 | 14:20
-
Фон дер Лайен заяви, че трябват "железни" гаранции за сигурността на Украйна
Тя зааяви това след видеоконферентен разговор с президентите на Украйна Володимир Зеленски и...
29.12 | 10:32
-
Вигенин за еврото: След няколко месеца ще видим, че нищо драматично не се е случило
Всички ще свикнем
29.12 | 11:00
-
Симеон Матев: Климатичните аномалии се превръщат в норма
По думте му 2025 ще бъде сред петте най-топли години в България
29.12 | 11:15