Хакери атакуваха сървърите на Nintendo в САЩ 06.06 | 12:05
Ударът не е причинил щети на компанията

Базираните в САЩ сървъри на Nintendo са били атакувани преди няколко седмици, но за разлика от случая със Sony, данни за потребителите на потребителите на компанията не са нанесени, предаде Ройтерс.
Nintendo е поредната компания, която става обект на хакерски атаки. През април кибер престъпниците успяха да откраднат данните на 100 милиона потребители от PlayStation мрежата на Sony и така нанесоха загуби за милиарди. Тогата нито една група не пое отговорност за атаката.
"Атакуваният сървър не е съдържал потребителска информация. Защитата на информацията на нашите клиенти е най-важният ни приоритет", коментират случая от американския клон на Nintendo.
В неделя (5 юни) хакерската група Lulzsec се похвали, че е успяла да пробие защитите на Nintendo в съобщение, публикувано в Twitter. Това е същата група, която миналата седмица разби сървърите, на които се намира сайтът на Sony Pictures Entertainment и проведе атаки срещу американската телевизия PBS и Fox.com.
В туита си от Lulzsec признават за един откраднат файл, но отричат да са нанесли някаква вреда на компанията.
Информацията за хакерската атака излиза дни преди Nintendo да разкрие своята следваща игрална конзола и наследник на хитовата Wii. Във вторник (7 юни) ще бъде представена първата домашна конзола, която излиза на пазара от пет години насам.
Водещи
-
АСТРОпрогноза за времето през пролетта
Звездната карта на Пролетното равноденствие показва една топла пролет като цяло, с резки...
20.03 | 17:45
-
Експерт: Концепцията на закона за веригата на доставки на храни е добра
Министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов представи пред членовете на Българската...
20.03 | 17:15
-
Скок на фериботите билети в Гърция в началото на летния сезон
След увеличението миналия сезон на цените с до 50% новото поскъпване от 15% ще засегне силно...
20.03 | 17:30
-
Изписаха трима от ранените при пожара в Кочани
Други трима се планира да бъдат пуснати утре
20.03 | 17:00
Най-четени
-
Какви потребителски такси дължим като здравноосигурени
Информацията важи за всички лечебни и здравни заведения на територията на страната, независимо...
20.03 | 08:30
-
Лорер: Видя се мнозинството в зала вчера - на управляващите и ДПС-Ново начало
"Имам сериозни опасения за този бюджет. ПП-ДБ няма да подкрепи бюджета, защото не се изпълни...
20.03 | 08:45
-
Държавата предлага 30% сградна инсталация в сметката за парно
След решение на Върховния административен съд досегашният начин на изчисление беше отменен
20.03 | 13:20
-
Пловдивският окръжен съд постанови по-тежки присъди на близнаците от Цалапица
Магистратите увеличиха наложеното на всеки от подсъдимите наказание в размер на 3 години...
20.03 | 11:15