Хардуерният пазар у нас отново на минус 21.12 | 15:22
Тежки спадове се регистрират при доставките на компютърни системи, печатащи и видео устройства
За периода на третото тримесечие на 2010/2011 г. доставките на компютърен хардуер в България отново бележат спад. Това сочи 79-тото поредно тримесечно изследване на пазара на компютърен хардуер на агенция CBN.
Тежки спадове регистрират доставките на компютърните системи, печатащите и видео устройства. Приятните изненади при износа обаче продължават. Той достига петгодишен максимум за периода юли-септември, отчитат експертите.
Поради тази причина обемът на хардуера за вътрешния пазар намалява допълнително, а графиката на пазара вече недвусмислено показва W-образната форма на очертаващата се картина.
До голяма степен резултатите в продажбите на едро и продажбите на дребно следват логиката на резултатите от вноса на хардуер. Известна изненада е голямата разлика в спада в продажбите на едро за тримесечието спрямо импорта, което отново е индикатор за ръст в складовите наличности, коментират анализаторите от CBN.
Интересни тенденции, както за тримесечието, така и за деветмесечието се наблюдават и при средните цени на ключовите хардуерни пазари на мобилните компютри и мобилните телефони. При първата категория средната цена на доставка продължава да пада, докато при мобилните телефони тя да расте, при това с феноменални темпове за условия на криза и спад в доходите.
Водещи
-
Фотоизложба в чест на Димитър Пенев ще бъде открита утре в сърцето на София
Тя ще бъде достъпна до 10 февруари
27.01 | 15:28
-
Асен Василев: Румен Радев ако иска, може да ни подкрепи
Той категорично отхвърли възможността за управление между ПП-ДБ, ГЕРБ и Радев
27.01 | 15:00
Най-четени
-
Плевнелиев ги подкара: Путин е Хитлер на 21 век, Тръмп не разбира демокрацията
Според него няма как да се постигне мир със сделка.
27.01 | 11:45
-
Арестуваха 15-годишния внук на Цветелин Кънчев за грабеж
27.01 | 13:20
-
Проф. Христова: Пикът на грипната епидемия наближава, 4 области са в предепидемична ситуация
Миналата седмица в епидемична ситуация са били още Варна и Добрич, като в Добрич нивата вече...
27.01 | 09:59
-
Скандал в гръцкия парамент: Българите си правят Ривиера у нас
Изкупуването на недвижими имоти от българи в Северна Гърция - предимно в регионите на...
27.01 | 10:30