Технологичният елит се събира в Русе 16.05 | 10:20
Специализиран панаир за електронна, компютърна и управляваща техника и технологии започва в крайдунавския град
21 технологични фирми участват в изложение на електронна, компютърна и управляваща техника и технологии, което ще се проведе от днес (16 май) до 19 май (събота) в Русе, информираха от учебното заведение. Организатор на инициативата е електрофакултетът на Русенския университет.
Специализираният панаир се организира факултета по повод на месеца на работодателите. Една от целите му е да осъществи контакти между компаниите от технологичния бранш, учените и подготвяните от университета кадри по хардуерно инженерство, електроника, автоматика и управляваща техника, телекомуникации, енергетика и възобновяеми енергийни технологии (ВЕИ).
Представителите на фирмите-изложители ще участват и във "Вечерта на специалностите на факултета "Електротехника, електроника и автоматика". Там те ще информират студентите за актуалните тенденции в своите индустрии и ще участват в преки дискусии с тях за изискванията си към инженерната подготовка.
Водещи
-
AI проектира ваксина на бъдещето
За първи път ключов компонент на ваксина е разработен изцяло с помощта на изкуствен интелект
27.06 | 15:00
-
Кирил Петков: Имах предимството Асен Василев да ми бъде финансов министър и избегнах, случващото се сега на Радев
Всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, Радев има опит като...
27.06 | 14:00
-
Гълъб Донев: Най-важната отложена реформа е тази в държавната администрация
Той заяви, че кабинетът не се притеснява от обявените протести срещу бюджета
27.06 | 13:40
Най-четени
-
Чуждестранни туристи шокирани от цените в Слънчев браг
Дюнерът е 8 евро, а парче пица - 3 евро
27.06 | 11:40
-
Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение
Те ще прминават по републиканските пътища от днес до 12 юли
27.06 | 11:20
-
Професорка от Александровска болница обяви безсрочна гладна стачка
За това съобщиха от Синдикат "Защита"
27.06 | 11:00
-
При акция на МВР: Арестувани са началникът на ВиК - Несебър и заместникът му
Двамата държавни служители са били задържани с белязани пари
27.06 | 09:45