Трус от 6,7 по Рихтер разлюля Япония 19.08 | 09:26

Засега няма данни за жертви, ранени и разрушения

От Андриян Георгиев

Силно земетресение с магнитуд 6,7 разтърси североизточното крайбрежие на Япония, съобщава Европейския средиземноморски сеизмологичен център.

По данни пък на Американския геофизически институт (U.S. Geological Survey) земетресението е било с магнитут от 6,5 по Рихтер.

Националната агенция по метеорология на Япония отправи предупреждение за опасност от цунами за префектурите Фукушима и Мияги.

Няма съобщения за жертви, ранени и разрушения.

Трусът е регистриран в 14,36 ч. местно време с епицентър източно от бреговете на о. Хоншу на дълбочина 20 км.

Усетен е в 22 префектури на Япония, включително Токио, предаде ИТАР-ТАСС.

Вълна с височина около 50 см е достигнала североизточното крайбрежие на главния остров Хоншу.

Не са установени щети в АЕЦ "Фукушима-1".

Водещи

Най-четени