Туризмът залага на детския талант 18.08 | 07:36
Организирането на детски фестивали и почивки се оказва печеливша пазарна ниша
Организирането на детско летуване е пазарна ниша на която заложиха голяма част от представителите на туристическия бизнес у нас. Докато преди време имаше един международен детски лагер - този в Равда и един Международен младежки център в Приморско, сега местата, където може да се прекара забавна и полезна ваканция са десетки.
Интересът към тази ниша в туризма има ясна икономическа обосновка - деца туристи от Русия, Украйна, Беларус влизат в България без визи на базата на спогодба между ЕС и тези страни, обясняват туроператори. Обикновено това става с писмо от страна на кмета на съответната община до консулските служби, с което се удостоверява кои групи деца пристигат у нас по линията на културния обмен.
Това означава по-евтина почивка за клиента и по-опростена процедура за организаторите. Лагерите условно могат да се разделят на две групи. В първата влизат бази, построени специално за тази цел. Във втората са хотелите, пригодени за това.
Едно от обясненията на туроператорите е свързано с установената традиция в Русия. Там е прието семейството да изпрати децата си на лагер през лятото. По думите на организаторите ако се налага, за това се пести през цялата година, информира в. "24 часа". Тенденцията е все повече места у нас да предлагат организирана почивка за деца.
Водещи
-
Евгений Кънев: Радев се очертава като истинска катастрофа за България
Нетът е пълен с гняв, подигравки и мемета на премиера, отбеляза той
18.07 | 18:00
Най-четени
-
Петър Витанов: Радев беше категоричен - България на този етап няма място в „Коалицията на желаещите”
Ние имаме интерес, особено в енергийната сфера. Украйна търси възможност за захранване на...
18.07 | 09:45
-
Демерджиев: Българската прокуратура е доста колеблива в действията си
Вътрешният министър проведе срещи в САЩ заради охраната на границите и санкциите по закона...
18.07 | 11:00
-
Тодор Тагарев: Румен Радев върви срещу българския национален интерес
Трябва да се дефинира какво означава национален интерес, коментира бившият военен министър
18.07 | 12:21