Daily Mail: Българските политици обявиха война на британските парти туристи 18.08 | 18:47
Медиите на Острова коментират, че държавата ни е обявила война на силната музика и пиянството в Слънчев бряг

Българските политици обявиха война на британските парти туристи, следвайки акциите срещу шумните нощни клубове, водени от вицепремиера. Това пише в днешния си брой британския вестник "Дейли мейл".
"България се превърна в мека за британските туристи, които искат малко повече от евтина напитка и шумни партита на плажа. Над 280 000 британци са посетили страната през миналата година, а онези, които се отправят към България с желание за безгрижен парти живот ще останат силно разочаровни, така като страната започва "война срещу шума", която вече бе повод за атакуването на няколко нощни клуба и отменянето на един музикален фестивал", предупреждава медията.
Заместник министър-председателят на страната Валери Симеонов обеща да предприеме мерки срещу общественото пиянство и силната музика, повеждайки полицейска акция срещу два нощни клуба в популярния курорт Слънчев бряг, за които се смяташе, че са нарушили звуковите разпоредби, посочва вестникът.
"В нашата страна има беззаконие и вакханалия - ние ще променим това!", каза Симеонов в съобщение, публикувано във Facebook, отбелязва изданието. И цитира думите му: "Ние ще привлечем по-солидни туристи и ще имаме по-добро качество на туризма!"
Фестивалът "SOLAR Summer 2017" в Слънчев бряг е отменен, съобщава пък The Sun. И отбелязва, че организаторите на фестивала са се притеснили от репресиите срещу шума, нарушаващи събитието, което в миналото е канило известни международни диджеи, включително и Pete Tong.
България не е единствената страна, която е изморена от развлеченията на почиващите великобританци. През юни MailOnline съобщи, че британците на испанския остров Майорка са били заснети на улицата голи посред бял ден, носещи секс кукли и лежащи на улицата, докато местните власти се опитвали да им попречат да вършат неприличните неща.
Водещи
-
Как се отчита потреблението на топлата вода при профилактика?
"Когато има авария и до апартамента ни не стига топла вода, кранчето на топлата вода трябва да...
11.09 | 12:45
-
Президентът: България става все по-привлекателна за германския бизнес и цифрите сами говорят за това
Румен Радев отбеляза, че у нас оперират близо 4000 германски компании, като много от тях...
11.09 | 12:30
-
Терзиев: София има нужда от дългосрочна визия и конкретни приоритети
Той изброи част от стратегическите за града проекти, по които Столичната община вече е...
11.09 | 12:15
-
Желязков: Съпротивата срещу еврото е политическа, а не икономическа
Той подчерта, че опонентите на еврото използват темата преди всичко за политически цели, за да...
11.09 | 12:00
Най-четени
-
ДБ призоваха: Има само една достойна стъпка - моментална оставка на МВР министъра
По думите на Мирчев ресорното министерство се е превърнало в една фасада.
11.09 | 10:15
-
Новият областен управител на Плевен: Осигурена е вода за училища и детски градини
Ако те са добри, сондажът ще бъде включен към водопроводната мрежа.
11.09 | 09:30
-
Протести в Русе и София след случая с побоя на полицейски шеф
Седмица след случая с пребития полицейски шеф в Русе - напрежението нараства и днес
11.09 | 09:15
-
Седмица след дерайлирането на трамвая в София: Обвиняемият се изправя отново пред съда
Случаят е от 2 септември и се разигра в района на румънското посолство. По чудо няма...
11.09 | 10:30