On Travel заряза още една група български туристи 11.10 | 09:19
Сънародниците ни в Мармарис търсят помощ от българските институции, защото не могат да се приберат у дома
Проблемите с туроператора On Travel не стихват. Този път негова жертва стана група от 40 туристи от България, които се оказаха изоставени в различни турски курорти, предаде bTV.
Веднага след случилото се българите са се опитали да се свържат с местния представител на фирмата, но телефонът му е бил изключен, какъвто остава и до момента. Спешният телефон на компанията също е изключен.
Икономическото министерство се опитва да организира прибирането на българите, които са изоставени в турския курорт Мармарис.
По думите на заместник-министъра Иво Маринов вече се извършват проверки за това дали има още български туристи, които са на почивка в южната ни съседка и също са подписали договори с тази фирма.
Днес (11 октомври) до обяд групата от сънародниците ни, наброяваща 40 души, трябва да напусне хотела си. Причината за това е, че туроператорът не е превел парите, с които хората са платили за екскурзията си. Ако не бъдат покрити разходите, българите ще имат проблеми с местната полиция.
Другият проблем е, че множеството не разполагат с пари, а е трябвало да се приберат в България чак на 13 октомври, когато всъщност е и последният ден от почивката им.
Единият от потърпевшите, Димитър Узунов, вече е направил опит да се свърже с On Travel, но безуспешно. По думите му от формата са изключили всичките си телефони.
От икономическото министерство, консулството и Комисията за защита на потребителите обаче са готови да подадат ръка на българите.
Миналата седмица по същия начин пострадаха и 88 българи, също клиенти на On Travel, които бяха на посещение в Испания.
Поради зачестилите проблеми заместник-министъра препоръчна на хората изрично да проверяват с какви фирми ще работят пред да тръгнат, където и да било.
Водещи
-
Севлиевски: Нова формация, дали покрай Радев, или не, ще бъде първа политическа сила
„Кабинетът ще остави какофонията покрай еврото да бъде в ръцете на едно служебно...
11.12 | 15:40
-
Светлин Тачев: Правителството предпочете да избегне възможността от още по-голямо напрежение и да прехвърли вината върху опозицията
Сформирането на ново мнозинство е сложно, каза още политологът
11.12 | 15:30
-
ЕК с иск срещу България за нарушения при обществените поръчки
Според Комисията българското законодателство изключва определени частни лечебни заведения от...
11.12 | 15:20
Най-четени
-
Радостин Василев: ИТН или БСП да гласуват за падането на правителството
Василев отправи критики и към ДПС, подчертавайки, че „не трябва да се спекулира с етническата...
11.12 | 11:15
-
Румен Радев: Днес думата има парламентът
В 13:30 часа парламентът ще гласува по проекта на решение за недоверие на Министерския съвет с...
11.12 | 13:10
-
Промени при издаването на лични документи
С новите правила в заявленията ще се въвеждат и данни за електронна поща и телефон за контакт,...
11.12 | 10:30
-
Сръбският подземен бос Сретен Йосич, известен с прякора Йоца Амстердам, е пуснат на свобода
Кървавата история на присъдата
11.12 | 09:59