БЧК пуска джет за плажа в Албена 09.03 | 16:40
Очаква се и черноморският комплекс да предостави на спасителите нов скутер
През новия туристически сезон БЧК ще пусне джет за охрана на плажуващите в курорта "Албена", съобщи директорът на областния съвет на Червенокръстката организация д-р Артюн Еринозов.
По думите му с морския джет спасителите не само ще засилят превантивната си работа, но ще могат и по-бързо да реагират при евентуални инциденти. Очаква се и черноморският комплекс да предостави на спасителите нов скутер, информира още БТА.
БЧК и това лято ще следи за сигурността на туристите в курорта "Албена", с който има сключен договор до 2018 година. Очаква се общо 60 спасители да поемат 25 поста в черноморския комплекс. Вишките са оборудвани с информационни табла, заслони, а за всеки спасител е осигурен индивидуален буй, плавници, шнорхели, плажни екипи и други, каза Еринозов.
Той добави, че в Червенокръстката организация вече е започнало обучението на 30 нови спасители, като в курса са се включили и две ученички. През миналото лято спасителите в "Албена" са откликнали на повече от 190 инцидента в морето. Не са допуснали нито един с фатален край, като са се преборили за живота на петима летовници, посочват от областната организация на БЧК.
Водещи
-
Първан Симеонов: Президентските избори ще бъдат вот на доверие или на недоверие към настоящата власт
Задачата пред бюджета е да довърши този процес с еврото, но най-голямата цена да не падне...
25.11 | 10:15
-
Депутати искат държавата да поеме болничните след първия ден
По-високи обезщетения за безработица
25.11 | 09:59
-
Кметовете в София бият аларма. Положението се влошава!
Кошчетата преливат, гражданите негодуват, отговори се търсят в Общината
25.11 | 09:30
-
Епидемия с антибиотиците у нас! Лекари зоват за намеса на властта
Антибиотичната резистентност расте, нужни са по-добри мерки и изолация на рисковите пациенти
25.11 | 09:15
Най-четени
-
Цената на пчелния мед ще се повиши драстично през следващата година заради рекордно слабата реколта и увеличените разходи за производство
Секторът е пред фалит заради евтиния внос и готвеното увеличение на осигуровките
25.11 | 09:00
-
Епидемия с антибиотиците у нас! Лекари зоват за намеса на властта
Антибиотичната резистентност расте, нужни са по-добри мерки и изолация на рисковите пациенти
25.11 | 09:15
-
Мъгла с видимост до 50 метра затруднява шофьорите в редица области на страната тази сутрин
Ситуацията по магистралите
25.11 | 08:45